Kontakt

REDAKCJA
redakcja@oswiecimskie24.pl

Paweł Plinta - 515 416 069
pawel@ministerstworozrywki.pl


REKLAMA

Szymon Chabior - 513 413 413

szymon@ministerstworozrywki.pl
 
ZOBACZ CENNIK REKLAM

 

Powiat

InfoPowiat - program Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

Środki finansowe w ramach OSPR, ambitny budżet Powiatu Oświęcimskiego na 2014 rok, polsko-szwajcarskie wsparcie dla DPS w Bobrku oraz nowa sala gimnastyczna w Brzeszczach - to główne tematy nowego programu informacyjnego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.


zobacz pozostałe ›

Oświęcim

Wieści z Ratusza 27.12.2013

Niedługo powitamy nowy 2014 rok, warto więc przypomnieć sobie wydarzenia mijających 12 miesięcy, które zarejestrowali kamerzyści Wieści z Ratusza. 


zobacz pozostałe ›

Chełmek

Program Informacyjny Gminy Chełmek

Zachęcamy do obejrzenia Programu Informacyjnego Gminy Chełmek. W tym odcinku: Gorące oklaski podczas pokazu wiosennej mody w Samorządowym Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Chełmku. Naszym przewodnikiem po szkole jest dyrektor Lucyna Kuligowska. Odwiedzamy też tutejszy Komisariat Policji. Współpraca pomiędzy Urzędem Miejskim w Chełmku a Komendą Powiatową Policji w Oświęcimiu ma bardzo konkretny wymiar, o czym świadczą współfinansowane przez gminę inwestycje. Z kolei panie z Kolpingowskiego Klubu Seniora w Chełmku opowiadają nam o szlachetnej i doskonale sprawdzającej się w praktyce idei tego przedsięwzięcia. Zaglądamy ponadto do Centrum Sportowego w Chełmku. Ta inwestycja okazała się strzałem w dziesiątkę.


zobacz pozostałe ›

Najczęściej wyświetlane

Najczęściej komentowane

Ankieta

Czy podoba Ci się nowa strona portalu Oświęcimskie24.pl


Nie wybrałeś żadnej opcji w tej ankiecie!

tak
nie
nie mam zdania


wyniki »
 

HOKEJ NA LODZIE. Żaki Unii tuż za pudłem

Oświęcim, Sport, 15.04.2014 16:56

Drużyna żaków starszych Uczniowskiego Klubu Hokejowego Unia Oświęcim powtórzyła swój wynik z ubiegłego roku. Biało-niebiescy ponownie zostali sklasyfikowani na czwartym miejscu w Polsce.


    wyświetleń (148) komentarze (0)

EDUKACJA. „Oświęcim muzycznie czyli Life Festival” - ten produkt jest turystycznym przebojem

Oświęcim, Fakty i wydarzenia, 15.04.2014 14:05

Karolina Budka z Powiatowego Zespołu nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych finalistką I Olimpiady Wiedzy o Turystyce. - Jednocześnie prezentacja produktu turystycznego „Oświęcim muzycznie czyli Life Festival” otrzymała specjalne wyróżnienie - informuje Marzena Sawicka, nauczyciel przedmiotów zawodowych turystycznych.


    wyświetleń (403) komentarze (5)


REKLAMA
 

KARATE. Mamy dwa złote krążki!

Powiat, Sport, 15.04.2014 12:15

Dominika Chylińska i Adam Dzięgiel z oświęcimskiego klubu wywalczyli złote medale mistrzostw Polski Oyama Karate. Gospodarzem dziewiętnastej edycji krajowego championatu był Andrychów, a organizatorem Małopolski Klub Karate.


    wyświetleń (404) komentarze (3)

POWIAT. Piękne piosenki, refleksja często gorzka

Powiat, Kultura i rozrywka, 15.04.2014 11:50

W Oświęcimskim Centrum Kultury odbył się koncert finałowy laureatów II Szkolnego Powiatowego Konkursu Piosenek Jacka Kaczmarskiego. W konkursie wzięło udział piętnastu wykonawców reprezentujących dziewięć szkół z terenu powiatu oświęcimskiego.


    wyświetleń (576) komentarze (4)

OŚWIĘCIM, RAJSKO. Broń, pociski i granaty w rękach policji. Nadal poszukiwany jest właściciel arsenału

Powiat, Fakty i wydarzenia, 15.04.2014 10:15

Wracamy do wczorajszych wydarzeń, które rozegrały się przy ul. Wysokiej w Oświęcimiu. Policjanci przejęli arsenał, który zgromadził 49-letni mężczyzna. - W samochodzie oraz mieszkaniu znaleziono łącznie kilkadziesiąt jednostek broni, granatów oraz amunicji pochodzących z czasów II wojny światowej - informuje st. asp. Małgorzata Jurecka.


    wyświetleń (2483) komentarze (10)


REKLAMA
 

OŚWIĘCIM. Jeden z najfajniejszych dni w roku

Oświęcim, Kultura i rozrywka, 15.04.2014 09:37

10 tysięcy i 50 złotych - tyle zebrali wolontariusze Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy podczas niedzielnego Wielkiego Charytatywnego Kiermaszu Wiosennego organizowanego wspólnie z Oświęcimskim Centrum Kultury. - Cieszymy się, że kolejny raz udało się nam zorganizować świetną, świąteczną imprezę w Oświęcimiu i pokazać, że pomaganie ma wielką moc - mówi Albert Bartosz, prezes Fundacji MOWP.


    wyświetleń (360) komentarze (1)

OŚWIĘCIM. Nauka w teorii i praktyce. Dzień Otwarty PWSZ. Uderzył Grzmot - ZOBACZ FILM

Powiat, Fakty i wydarzenia, 15.04.2014 08:33

Wczoraj w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego zorganizowano Dzień Otwarty. - To jest uczelnia państwowa, bezpłatna i ona pełni rolę służebną wobec miasta, wobec regionu - mówi rektor PWSZ prof. Witold Stankowski. - Mamy kształcić, ale jednocześnie też te osoby praktycznie przygotować do życia - podkreśla rektor oświęcimskiej uczelni. Gwoździem programu był dynamiczny pokaz w wykonaniu studentów polityki bezpieczeństwa, członków Grupy Szkoleniowo-Bojowej „Grzmot”.


    wyświetleń (715) komentarze (8)

KĘTY, RUDZE. Nieudane zakupy internetowe

Powiat, Fakty i wydarzenia, 15.04.2014 08:00

W internecie można kupić wszystko, ale czasami, jak wszędzie, nie tylko w wirtualnej sieci, można się naciąć. Tym razem nie powiódł się zakup butów i bruzdownicy...


    wyświetleń (495) komentarze (1)

ŁYŻWIARSTWO. Trzy złote medale na koniec sezonu

Powiat, Sport, 14.04.2014 21:26

Łódzkie mistrzostwa Polski w klasie novice i młodzieżowców zakończyły łyżwiarski sezon 2013/14. W mieście włókniarzy o medale walczyli reprezentanci dziewięciu klubów. W tym gronie nie zabrakło oświęcimian.


    wyświetleń (525) komentarze (1)

BOBREK. Rowerzystka na Długiej z trzema promilami

Powiat, Fakty i wydarzenia, 14.04.2014 20:50

Wczoraj na ul. Długiej w Bobrku policjanci zatrzymali 50-letnią rowerzystkę...


    wyświetleń (968) komentarze (2)

OŚWIĘCIM. Granaty i pociski przy Wysokiej - ZOBACZ FILM

Powiat, Fakty i wydarzenia, 14.04.2014 17:22

Jak już informowaliśmy, dzisiaj w godzinach południowych w jednym z budynków przy ul. Wysokiej policjanci natrafili na amunicję, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. W tym momencie wiemy już nieco więcej. Saperzy kończą pracę. Nie ma zagrożenia, ale arsenał robi wrażenie. - Jest to m.in. siedem granatów ręcznych i osiem pocisków moździerzowych. Były one nieuzbrojone - zaznacza st. asp. Małgorzata Jurecka.


    wyświetleń (4587) komentarze (6)

OŚWIĘCIM. Wybuchowe znalezisko przy ul. Wysokiej

Oświęcim, Fakty i wydarzenia, 14.04.2014 15:40

Zamknięte ulice Górnickiego i Wysoka w Oświęcimiu. Ewakuowano kilkanaście osób. Policjanci znaleźli w jednym z mieszkań amunicję. Najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej.


    wyświetleń (3453) komentarze (6)

OŚWIĘCIM. Przyjemne z pożytecznym. Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny – ZOBACZ FILM

Powiat, Fakty i wydarzenia, 14.04.2014 12:50

Wczoraj odbył się Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy oraz Oświęcimskiego Centrum Kultury. Kwestowano na leczenie i rehabilitację maleńkiego Huberta Rymarczyka z Brzeszcz. Świetna atmosfera, wiele uśmiechu, a na barwnych stoiskach prawdziwe cacuszka. Po prostu kawał rewelacyjnej roboty.


    wyświetleń (1289) komentarze (1)

OŚWIĘCIM. Amfetamina, marihuana, haszysz i 44-latek

Oświęcim, Fakty i wydarzenia, 14.04.2014 11:44

Policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca Oświęcimia. Jest podejrzany o posiadanie narkotyków.


    wyświetleń (1305) komentarze (5)

LIST DO REDAKCJI. Ratujmy hotel „Glob”! Sofy, szafki, kieliszki, wszystko pokryte kurzem. Czas stanął w miejscu...

Oświęcim, Fakty i wydarzenia, 14.04.2014 10:45

Napisał do nas Czytelnik, który twierdzi, że wie „co się tak naprawdę dzieje w środku” byłego hotelu „Glob”. Zareagował na opublikowany na naszych łamach tekst oraz liczne komentarze dotyczące popadającego w ruinę budynku przy dworcu PKP w Oświęcimiu. Nad „Globem” zbierają się czarne chmury. W magistracie - o ile uda się wreszcie osiągnąć kompromis i PKP wyda miastu obiekt - mówią, że nadaje się tylko do wyburzenia. - Jestem zwolennikiem uratowania tego obiektu - ripostuje Czytelnik.


    wyświetleń (4210) komentarze (52)

HOKEJ NA LODZIE. Pierwsze podpisy...

Oświęcim, Sport, 14.04.2014 09:49

Jako pierwszy autograf pod nowym kontraktem złożył Peter Mikula. Po słowackim szkoleniowcu umowy z Aksam Unią przedłużyli hokeiści młodego pokolenia. Wiadomo już, że w nowym sezonie w Oświęcimiu w dalszym ciągu grać będą „młode wilki” rodem z Warszawy i Torunia.


    wyświetleń (864) komentarze (2)

KULTURA. „Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła - Jan Paweł II i młodzi” - wystawa w namiocie obok OCK

Oświęcim, Kultura i rozrywka, 14.04.2014 09:01

Od 16 kwietnia do 11 maja (wernisaż jutro o godzinie 15) - w namiocie na parkingu obok Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana będzie multimedialna wystawa pt. „Nie lękajcie się młodości - Karol Wojtyła-Jan Paweł II i młodzi”. Na wystawę zapraszają pełniący funkcję prezydenta Oświęcimia Janusz Chwierut oraz ksiądz dziekan Krzysztof Straub, którzy objęli honorowy patronat nad tym wydarzeniem.


    wyświetleń (239) komentarze (4)

OŚWIĘCIM. Liczy się wiedza, sprawność i dobre oko. Konkurs „Cichociemni 2014”

Oświęcim, Fakty i wydarzenia, 14.04.2014 08:08

9 kwietnia w Powiatowym Zespole nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. por. Stefana Jasieńskiego w Oświęcimiu został przeprowadzony IV Powiatowy Konkurs Historyczno-Sportowo-Obronny „Cichociemni 2014”. Podobnie jak w poprzednich edycjach tego konkursu, tym razem również jego pomysłodawcami i organizatorami byli: Adam Kurzyński - nauczyciel historii i Paweł Zieliński - nauczyciel wychowania fizycznego.


    wyświetleń (509) komentarze (5)

OŚWIĘCIM. Dziewczyny jadą w nagrodę do Brukseli

Oświęcim, Fakty i wydarzenia, 14.04.2014 07:33

Już po raz czwarty uczniowie oświęcimskiego Ekonomika zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego konkursu „Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości”. - Jesteśmy niesamowicie szczęśliwe, konkurencja była duża, ale dałyśmy z siebie wszystko - cieszą się ze zwycięstwa Maria Domider, Karolina Górkiewicz i Klaudia Kurasiak.


    wyświetleń (1201) komentarze (4)

OŚWIĘCIM. Wystawa w MDSM. Kult pieniądza, brutalne i próżne postawy. Skłaniające do refleksji rysunki Béli Faragó

Oświęcim, Kultura i rozrywka, 13.04.2014 16:22

34 rysunki z cyklu „Witajcie w Raju” poruszają tematykę wiary i pobożności ludowej, ukazują różnorodność przekonań religijnych i nowoczesną wizję świata, równocześnie skłaniając odbiorcę do krytycznego spojrzenia na współczesne społeczeństwo i kwestie religijne. Wystawę rysunków Béli Faragó można oglądać w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży do 15 maja.


    wyświetleń (302) komentarze (3)

 1  |  2  |  3  |  4  |  5    » 


REKLAMA
REKLAMA
 
REKLAMA
 
REKLAMA
 

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu Oświęcimskie24.pl0.14560413360596