OŚWIĘCIM. Zatańcz z przytupem. Czekają nagrody

30 marca 2018 Autor: red
OŚWIĘCIM. Zatańcz z przytupem. Czekają nagrody
Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza do udziału w konkursie tanecznym „Z PRZYTUPEM – polskie tańce narodowe”. Adresowany jest do dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. Zgłoszenia są przyjmowane do 3 kwietnia. Na zwycięzców czekają nagrody oraz występ na Rynku Głównym podczas Jarmarku Kasztelańskiego.

Konkurs jest częścią majowego wydarzenia organizowanego przez Muzeum Zamek, IX Jarmarku Kasztelańskiego pt.„…i będzie wolna Polska”. Tegoroczny jarmark nawiązuje tematem do obchodów setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. W naszym kraju przyjmuje się i wyróżnia pięć tańców o charakterze narodowym; krakowiak, polonez, mazur, oberek i kujawiak.

- Prezentacja jednego z polskich tańców narodowych ma na celu rozwijać w młodym człowieku świadomość i wrażliwość historyczną oraz zainteresować tradycją i obyczajami naszego kraju. Poprzez taniec uczestnicy konkursu będą mogli odzwierciedlić radość z odzyskania Niepodległości - podkreślają organizatorzy.

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje Muzeum Zamek do 3 kwietnia. Na 9 kwietnia (w zależności od ilości grup) zaplanowano przesłuchania, które wyłonią najlepsze grupy taneczne.

Młodzi tancerze zaprezentują krótkie układy choreograficzne wybranego tańca narodowego. Czas prezentacji tanecznej jest ograniczony: minimalny – 3 min., czas maksymalny – 5 min.

Zespół musi liczyć przynajmniej 6 osób.

Oceniane będzie opracowanie układu choreograficznego, dobór i estetyka kostiumów i rekwizytów, technika wykonania oraz ogólny wyraz estetyczno-artystyczny.

Prezentacje laureatów konkursu odbędą się na Rynku Głównym 6 maja o godz. 10 podczas trwania IX Jarmarku Kasztelańskiego.

Szczegóły konkursu, regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania na stronie internetowej Muzeum Zamek: http://muzeum-zamek.pl/z-przytupem-konkurs-tanca/

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
ruski pieróg, 30.03.2018 18:17
Poloneza z lpg kupię

 

Pozostałe aktualności

   www.optifloor.pl
Notice: Undefined variable: weboskiLink5 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 74