GORZÓW. Kierowca opla był pijany. Pasażer trafił do szpitala

31 października 2017 Autor: sz
fot. KPP Oswiecim

fot. KPP Oswiecim

W nocy z soboty na niedzielę na ulicy Gorzowskiej w Gorzowie, doszło do wypadku drogowego. Tuż po godzinie 1:00, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pojazdu, który wjechał w jedno z ogrodzeń posesji. Funkcjonariusze szybko ustalili, że 24-letni mieszkaniec Gminy Chełmek, jadąc oplem, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wypadł z jezdni i uderzył w ogrodzenie.


-W wypadku obrażeń ciała w postaci złamania miednicy doznał 22-letni mieszkaniec Gminy Chełmek, który był pasażerem pojazdu. Mężczyzna trafił do szpitala – informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. -Z kolei 24-latek został zatrzymany. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 1,80 promila alkoholu, a dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania – zaznacza rzeczniczka.


24-latek za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości może trafić za kratki nawet do 4,5 roku. Zapłaci też nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych. A prawo jazdy straci na okres minimum 3 lat, a maksymalnie na 10.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Ciocia krysia, 21.11.2017 18:48
Dobrze byl upalony
Joanna, 02.11.2017 13:54
Ludzie,którzy wsiadają za kierownice po wypiciu alkoholu są nierozsądni.
LOLO, 01.11.2017 21:56
Nie posiadał uprawnień , ale mimo to je straci na 3-10 lat ?? Jak to rozumieć?
Piotr, 31.10.2017 12:23
Myślę, że NFZ wystąpi z regresem za leczenie pasażera do pijanego sprawcy.