HOKEJ NA LODZIE. Oświęcimianie bronią pozycji wicelidera!

01 lutego 2020 Autor: png
Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego oświęcimianie mają cztery punkty przewagi nad trzecim w tabeli JKH GKS, ale jastrzębianie rozegrali o jeden mecz mniej. Fot. Szymon Chabior

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego oświęcimianie mają cztery punkty przewagi nad trzecim w tabeli JKH GKS, ale jastrzębianie rozegrali o jeden mecz mniej. Fot. Szymon Chabior

Są kolejne trzy punkty na koncie hokeistów oświęcimskiej Re-Plast Unii. O zwycięstwo nad katowicką "Gieksą" nie było łatwo, ale wszystko skończyło się happy endem. Podopieczni Nika Zupanćića pokonali zespół ze stolicy Górnego Śląska 2:1.

Pierwsza odsłona nie przyniosła goli, a oświęcimianie po raz kolejny w tym sezonie przekonali się jak ważnym ogniwem w zespole jest kanadyjski golkiper - Clarke Saunders. Re-Plast Unia objęła prowadzenie za sprawą Luki Kalana, który podczas gry w przewadze poprawił uderzenie Patrika Luzy.

Pod koniec drugiej tercji gospodarze podwyższyli prowadzenie. Gol padł znowu w okresie kiedy katowiczanie mieli o jednego zawodnika mniej na lodzie. Aleksiej Trandin zmienił lot krążka po zagraniu powracającego do składu po kontuzji Jakuba Saura.

Katowiczanie zdołali odpowiedzieć tylko raz. W trzeciej tercji na listę strzelców wpisał się Patryk Krężołek. Wówczas karę mniejszą odsiadywał Gregor Koblar.

Goście do końca szukali wyrównującego trafienia, ale nawet manewr z wycofaniem bramkarza nie przyniósł efektu. Trzy ważne punkty zostały zatem w Oświęcimiu. Już w niedzielę biało-niebieskich czeka odległy wyjazd, czyli wizyta w gdańskiej hali "Olivii".

Zestaw par niedzielnych gier w PHL:
Lotos PKH Gdańsk - RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM (godz. 17)
Tauron HC GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie (godz. 17)
Energa ToruńZagłębie Sosnowiec (godz. 17)
Podhale Nowy Targ - Naprzód Janów (godz. 18)
Comarch Cracovia - GKS Tychy (godz. 18.30)

RE-PLAST UNIA Oświęcim - TAURON HC GKS Katowice 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Bramki: 1:0 Kalan (Luza, Kowalówka) 24.41, 2:0 Trandin (Saur, Bezuska) 38.39, 2:1 Krężołek (Kolusz, Turtiainen) 47.05. Sędziowali: Przemysław Kępa, Mateusz Krzywda (jako główni) oraz Kamil Korwin, Mateusz Niżnik (jako liniowi). Kary: 8 i 10. Widzów 1.800.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Zatko, Luza, Koblar, Kalan, Kowalówka - Bezuska, Saur, Piotrowicz, Trandin, Przygodzki - P. Noworyta, Wanacki, Garszyn, Oriechin, Themar - M. Noworyta, Malicki, Krzemień, Wanat. Trener: Nik Zupančič.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Danaga1, 01.02.2020 14:57
TYLKO UNIA!!! SZACUN!!!!