OSIEK. Policjanci poszukują plantatora leśnej uprawy konopi indyjskich

15 maja 2019 Autor: red
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Oświęcimscy policjanci ujawnili w poniedziałek leśną uprawę konopi indyjskich. W jednym z kompleksów leśnych w Osieku funkcjonariusze znaleźli specjalnie przygotowany plastikowy pojemnik, w którym znajdowało się 14 doniczek z sadzonkami konopi indyjskich. Pojemnik znajdował się wśród malin. Wśród doniczek znajdowały się również wkłady do zniczy, które najprawdopodobniej w chłodne noce ogrzewały młode rośliny.

-Sadzonki zostały zabezpieczone. Aktualnie oświęcimscy kryminalni prowadzą czynności mające na celu zatrzymanie plantatora. Funkcjonariusze oszacowali również, że właściciel uprawy za kilka miesięcy z tych kilkunastu roślin mógł zebrać marihuanę mogącą posłużyć do sporządzenia około 300 porcji narkotyku – informuje Małgorzata Jurecka z Komedy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za uprawę konopi indyjskich grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Szarik, 16.05.2019 17:14
Paniki Gosiu a co z ujęciem włamywacza do jubilera w starym mieście. Cisza i brak chwalstwa.
Obywatel , 15.05.2019 08:17
Sadzonki do 15 cm nie są zakazane w RP więc zajmijcie się prawdziwymi przestępcami a nie jakąś [ciach!] typu gdyby........ Każdy sąd go, uniewinni a policja naprawdę nie ma lepszych zadań jak patrolowanie lasów? Przecież cały ten artykuł brzmi jak żart, a zdjęcie wygląda jak plantacja poziomki hahaha