ZABORZE. Trzy ulice zmodernizowane. Poprawią bezpieczeństwo kierowców i pieszych

23 października 2017 Autor: sz
fot. nadesłane

fot. nadesłane

W Zaborzu zmodernizowano trzy ulice – Pod Górką, Jezioro oraz Grojecką (od „krzyżówki” do obwodnicy). Inwestycja kosztowała łącznie ok 3,5 mln złotych. Środki finansowe pochodziły z trzech źródeł – rządowego programu, budżetu powiatu oraz Gminy Oświęcim.


-Ta inwestycja jest niezwykle ważna ze względu na mieszkańców Zaborza, ale też dlatego, że jest to fragment ciągu komunikacyjnego w kierunku Poręby Wielkiej i Polanki – mówił Albert Bartosz, wójt Gminy Oświęcim.

Ulice w samym centrum sołectwa są teraz bezpieczniejsze zarówno dla pieszych, jak i kierowców – nie tylko miejscowych, ale też z okolicznych miejscowości.


– Ten odcinek jest najbardziej newralgiczny, kosztochłonny i najbardziej potrzebny ze względu na infrastrukturę, na szkołę, na biznes, na firmy rodzinne – zaznacza starosta Zbigniew Starzec.

Prace związane z przebudową dróg powiatowych w Zaborzu objęły wykonanie konstrukcji, nawierzchni jezdni oraz chodników. Wykonana została także kanalizacja deszczowa i odwodnienia powierzchniowego. Pojawiło się nowe oznakowanie poziome oraz pionowe. Zamontowano również urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podczas odbioru robót starosta oraz wójt, wzajemnie podziękowali sobie za współpracę.


-"Montaż" finansowy był dość skomplikowany, ale razem z panem wójtem Albertem Bartoszem poradziliśmy sobie z tym problemem – podkreślił Zbigniew Starzec.


-Wielkie podziękowania należą się panu staroście Zbigniewowi Starcowi za to, że jak zawsze był otwarty na rozmowę – zaznaczył wójt Gminy Oświęcim, Albert Bartosz.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
kiki, 27.10.2017 22:14
a ul. Polna nie była tez remontowana?
zbigniew., 27.10.2017 17:38
panie starosta starzec mało ci pieniedzy ?? ile za to dostałeś ??
pieszy, 27.10.2017 10:24
bardzo ładnie asfalt rozwinięty
lutek, 24.10.2017 16:52
Panowi Bartoszowi dziekujemy za dzialania .Moze cos o sprawie znecania nad zastepca.....?
Glos Zaborza, 24.10.2017 06:45
Za to brak wystarczajacych miejsc do parkowania. No chyba ze moge stawiac swoj samochod pod Panskim domem, panie wojcie, wojciku. Do zobaczenia przy u
ie
Nick, 23.10.2017 23:29
A gdzie pasy na całej długości?
.mieszkanka , 23.10.2017 18:13
A kiedy łaskawie pan wójt pochyli się nad bezpieczeństwem i możliwością rozwoju mieszkańców Poręby Wielkiej. Droga znacznie ruchliwsza, ciężki ruch coraz częstszy, a tu ani chodników, ani barierek. Nie mówiąc o zainteresowaniu włodarza .
To ja, 23.10.2017 14:36
Bardzo dobre ujęcie! Najważniejsi na nim!!!!