BABICE. Policjanci uratowali z płonącego budynku rannego mężczyznę

12 marca 2019 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

W niedzielny poranek w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Babic w Gminie Oświęcim wybuchł pożar. Na miejscu jako pierwsi pojawili się policjanci, którzy dowiedzieli się od sąsiada, że w budynku może znajdować się właściciel posesji. Funkcjonariusze mimo dużego zadymienia weszli do płonącego domu.

-W jednym z pomieszczeń odnaleźli 57-letniego właściciela, który mimo poparzeń twarzy i rąk próbował gasić płomienie. Funkcjonariusze natychmiast ewakuowali mężczyznę na zewnątrz budynku, udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali ratownikom medycznym – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci, którzy uratowali mężczyznę to starszy sierżant Witold Stefańczyk oraz starszy sierżant Michał Korczyk, obaj z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

-Dzięki błyskawicznej interwencji funkcjonariuszy ranny mężczyzna w porę trafił pod opiekę ratowników medycznych – podkreśla Małgorzata Jurecka, oficer prasowy.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy