BABICE. Splądrowana siedziba związku hodowców gołębi

08 października 2013 Autor: plin

Policja szuka sprawców włamania do siedziby oświęcimskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach w Babicach, przy ul. Krakowskiej. - To drugi taki przypadek w ciągu ostatnich kilku lat – ubolewają gołębiarze.

fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Oświęcimscy hodowcy gołębi tak relacjonują wczorajsze wydarzenia: - Około 17.40 skarbnik sekcji Oświęcim Eryk Ogaza zastał otwarte i uszkodzone drzwi wejściowe. Następnie zadzwonił do mnie. Stwierdziliśmy włamanie z kradzieżą do naszego punktu wkładań gołębi na lot - opowiada Damian Nowak, prezes Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Oddział Oświęcim. - Złodziej poradził sobie z kłódką, wyłamał zamek i prawdopodobnie łomem wyważył drzwi. Skradł czarny piecyk gazowy wraz z białą butlą, o wartości ok. 350 zł, czajnik elektryczny marki Philips wartości ok. 100 zł. Natychmiast zadzwoniłem na nr 997. Do 30 minut na miejscu pojawiła się ekipa dochodzeniowa, spisała zeznania i sporządziła raport - opisuje.

Do włamania musiało dojść niedawno. - Ostatni raz, my hodowcy, w naszej siedzibie byliśmy po odbyciu ostatniego lotu konkursowego w sezonie gołębi młodych w dniu 21 września. Następnie ja jeszcze 26 września ok. godz. 6 byłem po pieczątki i wszystko było w najlepszym porządku - mówi Damian Nowak. Niestety, taka przykra przygoda spotyka oświęcimskich gołębiarzy nie po raz pierwszy. - To drugi taki przypadek w ciągu ostatnich kilku lat. Poprzednio złodziej również pokonał drzwi wejściowe i skradł czajnik elektryczny, urwał zawór wody, co spowodowało zalanie pomieszczeń - dodaje prezes Nowak.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
era, 08.10.2013 17:33
<p>Hodowcy gołębi alergicznie reagują gdy nazywa się ich "gołębiarzami" :)</p>
slay, 08.10.2013 13:19
Polecam Komes niedrogo i bezpiecznie.Panowie złożyć się w parę osób i zabezpieczyć budynek.