BABICE. Tragedia na Tęczowej. Dwie rodziny straciły dach nad głową

09 stycznia 2019 Autor: red
Fot. Szymon Chabior

Fot. Szymon Chabior

Tuż przed godz.15 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu odebrał zgłoszenie o pożarze. W ogniu stanął dom przy ulicy Tęczowej w Babicach.

- W momencie przyjazdu strażaków na miejsce, pożar był już bardzo rozwinięty - informuje Zbigniew Jekiełek, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Oświęcimiu.

- W budynku, który składa się z dwóch mieszkań nie było ludzi - dodaje.

W jednym z mieszkań znajdowała się starsza kobieta, którą jeden z mieszkańców Babic wyprowadził z domu przed przyjazdem służb. Małżeństwo z drugiego mieszkania w czasie pożaru, przebywało poza domem.

Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawił się wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Chojnacka oraz sołtys Babic Gabriela Buchała.

- Po rozmowie z mieszkanką, która straciła dach nad głową, ustaliliśmy, iż najbliższą noc spędzi u sąsiadki. Jutro natomiast zdecyduję, czy zamieszka u siostry, czy skorzysta z mieszkania socjalnego - powiedział nam wójt Mirosław Smolarek.

- Drugiej rodziny nie było na miejscu, ale z naszych ustaleń wynika, iż ma u kogo zamieszkać - dodaje stertnik gminy.

Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej lub nieszczelność komina. Budynek, który został przerobiony ze stodoły nie nadaje się do zamieszkania. Straty szacuje się na około 200 tys. zł.

Akcją 40 strażaków z dziewięciu zastępów kierował komendant powiatowy PSP Oświęcim, Piotr Filipek.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy