BIEGI. Charytatywnie na osieckim Molo

11 października 2016 Autor: PNG

Dziesięć kilometrów - z takim dystansem zmierzą się uczestnicy sobotniego „Biegu na Molo” w Osieku. Impreza odbędzie się już po raz drugi. Będzie miała ona charytatywny charakter. Głównym celem jest zbiórka pieniędzy dla chorego Krzysztofa Węgrzyna z Grojca, który urodził się z naczyniakiem jamistym twarzy, języka i wargi dolnej. Pieniążki zebrane w trakcie zawodów będą przeznaczone na jego operację i leczenie.

 Przed rokiem odbyła się pierwsza edycja "Biegu na Molo". Fot. www.zadyszka.org.pl

Przed rokiem odbyła się pierwsza edycja "Biegu na Molo". Fot. www.zadyszka.org.pl

Charytatywne bieganie w Osieku już w najbliższą sobotę (15 października). Od godziny 9 do 11 przyjmowane będą zgłoszenia i wydawanie starterów. Na godzinę 10 zaplanowano otwarcie zawodów. 10 minut później odbędą się biegi na dystansie 300 metrów przeznaczone dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz 600 metrów (klasy IV-VI szkół podstawowych, uczniowie gimnazjum).

O godz. 11.40 rozpocznie się ostatni bieg z udziałem gimnazjalistów, a później czeka nas najważniejszy wyścig. W samo południe odbędzie się bieg główny dla dorosłych. Na trasę wystartują biegacze z całej Polski. Na liście startowej jest już 365 nazwisk. Licznie reprezentowana będzie oświęcimska Zadyszka, Speed Team Brzeszcze, UMKS Kęczanin i kęckie Harpagany. Dekoracja najlepszych około godz. 13.30.

Organizatorzy nie przewidują opłat startowych, a jedynie zachęcają do udziału w zbiórce pieniędzy na cel charytatywny. Przy odbiorze pakietów startowych będzie możliwość wrzucenia wolnych datków do puszek.

Przed rokiem, podczas pierwszej edycji „Biegu na Molo” w wyścigu głównym triumfował Michał Górkiewicz z Osieka, który uzyskał wynik 33.31,49. Na kolejnych miejscach zameldowali się odpowiednio Adrian Bartuś z Oświęcimia (35.02,30), Robert Zielonka z Chrzanowa (36.16,07), Roch Pająk z Mętkowa (36.57,51) i Mariusz Gregorczyk z Osieka (36.59,53).

- Usytuowanie resortu Molo oraz niemal 2,5-kilometrowa ścieżka wokół zalewu tworzą idealne warunki dla biegaczy - zapewniają organizatorzy „Biegu na Molo” - Dzięki miłości do sportu oraz chęci pomagania potrzebującym powstała ta inicjatywa. Jest to bieg charytatywny organizowany co roku w październiku. Udział jest bezpłatny, ale można uiścić dobrowolną opłatę. Wszystkie takie datki zostają przekazane na cele charytatywne.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy