BIELANY. Zakończył szaleńczą jazdę na polu ornym

19 listopada 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

W nocy z 15/16 listopada na ul. Mostowej doszło do kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierowcy. 22-letni mieszkaniec województwa śląskiego, nie posiadając uprawnień do kierowania, ale za to mając w organizmie 1,60 promila alkoholu, wsiadł za kierownicę samochodu.

O godz. 2.25 służby ratunkowe zostały wezwane na miejsce zdarzenia drogowego.

- Policjanci pojechali we wskazane miejsce. Ustalili, że kierowca samochodu marki BMW zjechał z jezdni, uderzył w ogrodzenie posesji, następnie uderzył w drzewo, po czym ugrzązł na polu ornym - opisuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Pojazdem podróżowali dwaj mieszkańcy Śląska, 21- i 22-letni. Badanie stanu trzeźwości 22-letniego kierowcy wykazało 1,60 promila alkoholu.

Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Jego znajomy również był pod wpływem alkoholu – 1,30 promila alkoholu. Obaj nietrzeźwi trafili do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że doznali jedynie stłuczeń.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata.

Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi.

- Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych - dodaje Jurecka.

(Źródło: KPP Oświęcim)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Fil, 19.11.2018 19:42
Ze Śląska o godż.2.25?.Jak nic złodzieje na "gościnnych występach".
realista, 19.11.2018 18:50
Tak wygląda krety!
Czesław, 19.11.2018 16:32
Widzisz BMW? Zjedx profilaktycznie do rowu.
Jerzy, 19.11.2018 12:18
Tego idiotę powinno się posadzić w więzieniu i dożywotnio zakazać kierowania pojazdami.