BIELSKO-BIAŁA – JAWISZOWICE. W pożarze zginął ks. Franciszek Janczy. Pogrzeb w poniedziałek

28 czerwca 2017 Autor: sz

Były proboszcz w parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach, ks. Franciszek Janczy zginął podczas nocnego pożaru w Domu Księży Emerytów w Bielsku Białej. Miał 74 lata. Pogrzeb ks. Franciszka odbędzie się 3 lipca w Jawiszowicach.

ks. Franciszek Janczy

ks. Franciszek Janczy

-Urodzony w Sromowcach Wyżnych ks. Franciszek Janczy miał 74 lata. W ubiegłym roku obchodził złoty jubileusz kapłaństwa. Był proboszczem m. in. w Godziszce i w parafii Matki Bożej Bolesnej w Brzeszczach-Jawiszowicach Osiedlu. Na wniosek NSZZ „Solidarność” został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za wkład w walkę o sprawiedliwość i niepodległość. Związkowcy docenili, że w latach stanu wojennego kapłan niósł duchową i materialną pomoc osobom uwięzionym oraz ich rodzinom, utrzymując stały kontakt z podziemnymi strukturami „Solidarności”. W domu księży emerytów przebywał od kilku lat – czytamy na stronie internetowej diecezji bielsko-żywieckiej.

Pogrzeb ks. Franciszka Janczego odbędzie się w najbliższy poniedziałek, tj. 3 lipca w Jawiszowicach. O godzinie 12.00 nastąpi wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego kapłana do kościoła parafialnego Matki Bożej Bolesnej (Jawiszowice, ul. Prymasa Wyszyńskiego 20). Nabożeństwo pogrzebowe zostanie odprawione o godzinie 14.00. Po mszy św. ciało śp. ks. Franciszka Janczego zostanie odprowadzone na miejsce spoczynku.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy