BIELSKO-BIAŁA. Zebrali ponad 24 litry krwi dla Rity i Katarzyny. Obie kolarki walczą o życie

05 czerwca 2020 Autor: sz
fot. sz

fot. sz

Ranne w poniedziałkowym wypadku drogowym w Wilkowicach kolarki nadal walczą o życie. W czwartek w Bielsku-Białej przy salonie samochodowym Korczyk Skoda i KIA stanął ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Frekwencja chętnych oddać krew dla rowerzystek zaskoczyła wszystkich.

-Podczas czwartkowej akcji na rzecz kolarek do oddania krwi zgłosiło się 68 osób. Natomiast krew oddało 54 dawców. Łącznie zebrano ponad 24 litry krwi – informuje Izabela Miłek z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Przypomnijmy, że w poniedziałek 1 czerwca w godzinach popołudniowych w Wilkowicach doszło do wypadku drogowego. Kierująca oplem astrą 58-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzyła się z jadącymi ulicą Żywiecką w kierunku Bielska-Białej kolarkami. Obie rowerzystki w bardzo ciężkim stanie trafiły do szpitali w Sosnowcu oraz Bielsku-Białej.

Jedną z poszkodowanych w wypadku jest Rita Malinkiewicz pochodząca z powiatu oświęcimskiego. 25-letnia kolarka została przetransportowana helikopterem medycznym do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Barbary w Sosnowcu. O jej życie walczyli chirurdzy, ortopedzi, neurolodzy oraz anestezjolodzy.

Druga poszkodowana to 30-letnia Katarzyna Konwa, która trafiła do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Do tematu będziemy wracać.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy