BIERUŃ-OŚWIĘCIM. Kierowca volkswagena miał 2,9 promila alkoholu. Zauważył go na drodze policjant wracający ze służby

01 lipca 2020 Autor: sz
BIERUŃ-OŚWIĘCIM. Kierowca volkswagena miał 2,9 promila alkoholu. Zauważył go na drodze policjant wracający ze służby
W niedzielę około godziny 18.00 policjant z oświęcimskiej drogówki wracał ze służby do domu. Na ulicy Warszawskiej w Bieruniu jego uwagę zwrócił jadący za nim dostawczy volkswagen transporter z przyczepką. Styl jazdy mógł wskazywać, że pojazd prowadzi nietrzeźwy kierowca.

Policjant natychmiast poinformował o zaistniałej sytuacji policjantów z bieruńskiej jednostki, a następnie zaczął zmniejszać prędkość, by na ruchliwej drodze możliwe było bezpieczne zatrzymanie volkswagena. Podejrzany kierowca prawdopodobnie zorientował się o zamiarach jadącego przed nim kierowcy i natychmiast skręcił na jeden z parkingów, gdzie kilka minut później wjechał radiowóz naprowadzony przez oświęcimskiego policjanta.

Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 2,9 promila alkoholi. Nietrzeźwym kierowcą okazał się 68-letni obywatel Ukrainy. Pijanemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy