BIERUŃ-OŚWIĘCIM. Wybudują drugi pas ruchu na DK44

26 lipca 2018 Autor: red
Fot. starostwo w Bieruniu

Fot. starostwo w Bieruniu

Korki to niestety norma na DK 44 w Bieruniu. Codzienne właśnie tędy do pracy w Tychach przejeżdżają m.in. tysiące mieszkańców naszego powiatu. Problem ma zostać rozwiązany. Wczoraj podpisano list intencyjny, który ma skutkować budową drugiego pasa ruchu na "krajówce" na odcinku od ul. Turyńskiej do ul. Warszawskiej.


Sygnatariuszami listu są: Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba, Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica, Starosta Bieruńsko-Lędziński Bernard Bednorz oraz Członek Zarządu Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego Henryk Paruzel.


W wyniku realizacji zadania na odcinku od ul. Wylotowej do ul. Warszawskiej, polegającego na dobudowie drugiej jezdni, droga krajowa nr 44 będzie posiadać parametry klasy drogi GP (droga główna ruchu przyspieszonego), przekrój drogi 2x2, tj. dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Nowa DK44 będzie się włączać do planowanej przez GDDKiA obwodnicy Bierunia.


- To mały kawałek drogi, ale rozwiązuje wiele problemów komunikacyjnych w relacji wschód-zachód Polski. Dziękuję staroście bieruńsko-lędzińskiemu za inicjatywę w tej sprawie - powiedział marszałek Wojciech Saługa, dodając że ma on niebagatelne znacznie dla śląsko-małopolskiego pogranicza.


- Poszerzona DK44 przyczyni się do równomiernego rozwoju naszego regionu - podkreślił starosta bieruńsko-lędziński Bernard Bednorz, dodając że poprawi dostępność Bierunia i Tychów do planowanej drogi ekspresowej S1 i usprawni ruch tranzytowy pomiędzy drogą S1 a terenami przemysłowymi Tychów i Bierunia.


Prezydent Tychów Andrzej Dziuba stwierdził, że dzięki poszerzonej DK44 zwiększy się drożność drogi co jest niezwykle ważne dla Tychów.


- Każdego dnia do Tychów, do pracy, dojeżdża 5 tysięcy mieszkańców Oświęcimia. Dzięki tej inwestycji znacząco poprawi się komfort jazdy - zaznaczył Dziuba.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
hotin , 26.07.2018 12:21
A POwski prezydent Oświęcimia stawia na kolej i nowy dworzec PKP.Widzicie różnicę i koordynację działań?
GOGO, 26.07.2018 09:49
Typowa przedwyborcza kiełbasa PiSowska !A po wyborach ZERO!!!