BOBREK-OŚWIĘCIM. Północną obwodnicą miasta pojedziemy dopiero w marcu

20 lutego 2018 Autor: sz
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Od dłuższego czasu mówiło się, że otwarcie północnej obwodnicy Oświęcimia przejedziemy około 20 lutego. Jeszcze w piątek aktualnym terminem był ten tydzień. Wczoraj jednak wszystko się zmieniło.

-Droga na pewno nie zostanie otwarta dla ruchu w lutym. Pierwsze samochody przejadą obwodnicą Oświęcimia najwcześniej w pierwszej dekadzie marca – poinformował w poniedziałek Roman Leśniak, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Powodem opóźnienia otwarcia drogi jest najprościej mówiąc, papierologia. Potrzebna jest jeszcze jedna kontrola drogowa, która jeśli przebiegnie pomyślnie, to pozwoli na wydanie pozwolenia na użytkowanie.

Budowa obwodnicy, która połączy drogę krajową nr 44 z drogą wojewódzką nr 933 rozpoczęła się wiosną 2016 roku. Inwestycja kosztowała 105 mln zł, z czego 95% pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 oraz z budżetu państwa.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
jan, 16.03.2018 20:48
To co obecnie się dzieje na Starych Stawach to woła o pomstę do nieba.Niedokończony remont ulicy św. Barbary i rozgrzebana ulica 11 Listopada z pętlą autobusową. Współczuć należy pasażerom MZK wysiadającym w błocie i kierowcom autobusów również.
Kierowca, 02.03.2018 13:55
Dłużej potrfa odbior drogi przez urzędników w tym dziwnym kraju,jak sama budowa obwodnicy. Pozdrawiam tych co zajmują się"papierologia" czyli pier...wszystko
kris, 25.02.2018 13:03
Św Barbary rozpoczęcie budowy 1.05.2017 zakończenie ???????? Panie Prezydencie na swoim terenie ? A wybory ??
oświęcimiankazbielan, 22.02.2018 10:29
Odpierzcie się od Pana Chwieruta. To bardzo dobry i seksowny prezydent.
hotin, 21.02.2018 21:15
A ja tam wierzę w słowa p.prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta,że północna obwodnica jest już od grudnia otwarta tak samo jak ul św. Barbary! Wiem ,bo oglądałem ,,Wieści z Ratusza" przez niego finansowane!
alvid, 20.02.2018 20:13
A teraz potrzebny jest jeden jegomość w [ciach!] z miotełką żeby kasę zarobić trochę kasy
student , 20.02.2018 18:38
o co Wam chodzi, jeździć można, są znaki, nic nikomu nie grozi? Policji BRAK
pirat, 20.02.2018 18:29
ja z Bobrka i Gromca; i tak jeżdżę i nie potrzebne mi odbiory, nikogo z fabryki mandatów tam nie ma, tylko nie jest posypane piaskiem i chole
ie ślisko, no i ludzie spacerują środkiem autostrady. Czekajcie na odbiory to się wam auta postarzeją
KOS , 20.02.2018 15:31
Powiem tyle ....Jaki Pan taki Kram !!! - bałagan, bałagan i jeszcze raz bałagan !!!!
Jakub, 20.02.2018 15:03
@DoKubusia a czy ja Twierdzę, że jestem ważny? Tym bardziej czy napisałem, że TUTAJ jestem ważny ? Bardzo się cieszę, że atakujesz mnie jako osobę, a nie moje czyny/ zachowania/ działania. To takie bardzo w stylu naszego "mistrza" :-) będzie dumny z takiego obrońcy. Mam nadzieję, że masz coś jeszcze do dodania, bo Twoje komentarze to miód na moje serce.
Ole , 20.02.2018 10:40
A jak nie otwarta jak na zdjęciu śmiga autko po moście
Ole, 20.02.2018 10:37
Teraz czas na zbieranie kasy do swoich kieszeni a nie papierologia. Śmiech na sali i tyle.
ckm, 20.02.2018 10:00
byly szumne zapowiedzi: 160mln na ta inwestycje. Okazalo sie ze wydano 105mln. wykpili sie mostkami jednojezdniowymi. 55 mln zostalo im wiec na 500+. Niedlugo, jak na calego ruszy Zator i jezioro Mucharz, zacznie sie kolejny boj o odkorkowanie miasta
krys, 20.02.2018 09:50
z tego co widziałem wczoraj zwiedzając obwodnicę to będą łatać dziury za rok, w niektórych miejscach małe dziury 5cm średnicy i 4mm głębokie ale szybko się powiększą. No i pasy malowane jakby miały z rok tak wytarte.
sadf, 20.02.2018 09:29
@Do Kubusia

Plotka? Kontrakt był do września. Nasi cudowni włodarze już po rozstrzygnięciu przetargu zmienili termin na grudzień, do tego plany pozmieniali tak, że nie ma ani osobnego dojazdu do stacji paliw ani ronda turbinowego przy Dworach. Zdjęcia na budowie robili sobie przed świętami, a teraz kończy się luty. Więc przestań chrzanić i udawać, że nic się nie stało bo to są publiczne pieniądze i to grube pieniądze. Przy okazji firmy, które przegrały kontrakt zostały po prostu oszukane. Też dałbym cenę najniższą, po czym plany zmieniono by tak, żebym się w tej kasie zmieścił.
Do Kubusia, 20.02.2018 08:41
Na szczęście ty jesteś tu najmniej ważny. Z tego co wiem to nikt nie informował tylko to była jakaś plotka. I taki to z ciebie mało ważny plotkarz
Bocian, 20.02.2018 08:40
Pewnie czekają na wiosnę bo teraz za zimno na odbiory, lepiej siedzieć w ciepłym biurze i zwalać na papierologie.Jeżeli miał by jechać Papież to jeszcze dzisiaj by odbierali :).
ada, 20.02.2018 08:35
To źle świadczy o instytucjach biorących udział w tej "papierologii". Czy są inne powody? Kto będzie, a kogo nie na otwarciu...