BOKS. Wiktor Czopek z tytułem mistrza Śląska!

16 lipca 2020 Autor: png
Wiktor Czopek (na najwyższym podium) zdobył tytuł mistrza Śląska w boksie olimpijskim. Fot. nadesłane

Wiktor Czopek (na najwyższym podium) zdobył tytuł mistrza Śląska w boksie olimpijskim. Fot. nadesłane

Odnoszący spore sukcesy w sportach walki (karate) Wiktor Czopek, teraz sięga po medale na bokserskim ringu! Mieszkaniec gminy Brzeszcze właśnie zdobył tytuł mistrza Śląska w seniorskiej kategorii do 75 kg.

Mistrzostwa Śląska w boksie olimpijskim rozegrano w Sośnicowicach. W turnieju wzięło udział ponad 130 pięściarzy. Wiktor Czopek reprezentuje obecnie MKS Boks Imielin i trenuje pod okiem trenera Krzysztofa Kowalskiego.

W pierwszym dniu śląskich mistrzostw Wiktor Czopek zmierzył się z Bartłomiejem Stryczkiem (KB Ring Bielsko-Biała). To był bardzo dobry pojedynek pod względem technicznym i zakończył się zwycięstwem Wiktora Czopka 3:0.

Później mieszkaniec gminy Brzeszcze skrzyżował rękawice z Danielem Wawszczakiem (KS Start Częstochowa). Było dużo wymian, jednak skuteczniejszym okazał się podopieczny Krzysztofa Kowalskiego. Czopek wygrał głosami sędziów 2:1.

W wielkim finale Wiktor Czopek o złoto walczył z Przemysławem Glencem (KSW Boxing Odra Wodzisław). Walka była niezwykle zacięta i stojąca na wysokim poziomie do ostatniego gongu.

W trzeciej rundzie na krótko przed końcem Wiktor Czopek po celnym, mocnym prawym prostym i lewym haku na wątrobę doprowadził do liczenia swojego rywala. Wygrało doświadczenie i zimna krew.

Przypomnijmy, iż Wiktor Czopek przed dwoma laty wywalczył wicemistrzostwo Śląska w boksie, a przed rokiem wygrał turniej "O złotą rękawicę Wisły". Teraz przyszedł kolejny sukces. Olbrzymie brawa!


Wyniki mistrzostw Śląska w boksie olimpijskim:
Seniorzy, kat. do 75 kg

Ćwierćfinał: Wiktor Czopek (MKS Boks Imielin) - Bartłomiej Stryczek (Ring Bielsko-Biała) 3:0
Półfinał: Wiktor Czopek (MKS Boks Imielin) - Daniel Wawszczak (KS Start Częstochowa) 2:1
Finał: Wiktor Czopek (MKS Boks Imielin) - Przemysław Glenc (Boxing Odra Wodzisław) 3:0

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
tina, 16.07.2020 19:45
Szacunek za pasję i pracę. Życzę występu na Igrzyskach Olimpijskich
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 16.07.2020 19:39
Dobra robota. Wielkie brawa.