BROSZKOWICE. Nad rzekę z marihuaną

11 czerwca 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Zarzuty posiadania oraz udzielenia środków odurzających postawili 18-letniemu mieszkańcowi Chełmka oświęcimscy policjanci. Mężczyzna oraz jego dwaj znajomi pod osłoną nocy wybrali się nad rzekę, aby zapalić marihuanę.

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego pełniąc służbę na terenie Broszkowic przejeżdżali w pobliżu Soły. Nad brzegiem rzeki zauważyli zaparkowany samochód. W środku siedziało trzech mężczyzn, a z pojazdu wydobywała się woń charakterystyczna dla marihuany.

Policjanci przystąpili do kontroli osób, którymi okazali się mieszkańcy Chełmka w wieku 16, 18 i 19 lat. Mundurowi przeszukali auto.

- Ujawnili skręta marihuany, fajkę wodną oraz młynek, w środku którego znajdował się susz roślinny. Wszyscy amatorzy środków odurzających zostali zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Pełnoletni trafili do policyjnego aresztu, natomiast nieletni został oddany pod opiekę matki - powiedziała asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Badanie zabezpieczonego suszu potwierdziło, że jest to marihuana. Policjanci ustalili, że właścicielem marihuany był 18-latek, który odpowie również za udzielenie narkotyków kolegom.

- Za posiadanie środków odurzających oraz udzielanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za udzielenie narkotyku nieletniemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia Jurecka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy