BRZESZCZE. 24-latek bazgrolił sprayem po drzwiach kościoła. Towarzyszyła mu znajoma

19 lutego 2018 Autor: red
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

W rękach brzeszczańskiej Policji jest 24-latek podejrzany o naniesienie prowokacyjnego pseudograffiti na drzwi jednej z miejscowych świątyni. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do tego bulwersującego zdarzenia doszło w nocy z 3 na 4 lutego, około godz. 2.00.

- Mężczyzna i kobieta weszli na teren przykościelny, po czym mężczyzna, przy użyciu farby w sprayu, naniósł napisy na drzwi kościoła oraz słup stanowiący element ogrodzenia. Po kilku minutach para opuściła teren przykościelny, wychodząc przez bramę główną - opisuje przebieg zdarzenia asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Przez kolejne kilkanaście dni policjanci intensywnie pracowali nad ustaleniem personaliów osób, które stały za tym bulwersującym czynem. W końcu doprowadziły ich do 24-letniego mieszkańca Brzeszcz oraz jego 25-letniej, również mieszkającej w Brzeszczach.

15 lutego mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Trafił do komisariatu Policji, gdzie został przesłuchany. Na podstawie zebranych dowodów policjanci postawili mu zarzut uszkodzenia mienia. 24-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Tłumaczył, że feralnej nocy wracał wraz ze znajomą z imprezy.

- Mając ze sobą farbę w sprayu, wpadł na pomysł, aby nanieść prowokacyjne napisy na terenie należącym do kościoła, obok którego przechodzili. Jak stwierdził, wpływ na jego zachowanie miał spożyty podczas imprezy alkohol - wyjawia asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy