BRZESZCZE. 68-latkowi zarekwirowano strzelbę i amunicję

11 stycznia 2019 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Policjanci z komisariatu w Brzeszczach zatrzymali 68-letniego mieszkańca górniczej gminy. Jest on podejrzany o nielegalne posiadanie broni i amunicji.

Policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Gminy Brzeszcze posiada broń bez wymaganego pozwolenia. Aby zweryfikować te informacje w minioną niedzielę zapukali do drzwi domu 68 –latka.

Mężczyzna przyznał, że jest w posiadaniu broni myśliwskiej oraz kilku sztuk nabojów, lecz nie przedstawił wymaganego zezwolenia. W związku z tym strzelba oraz naboje zostały zabezpieczone.

- W trakcie dalszego postępowania biegły z zakresu broni i balistyki, określi czy na posiadanie tego typu militariów wymagane jest pozwolenie - powiedziała nam asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za nielegalne posiadanie broni lub amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy