BRZESZCZE. Kwitnący biznes tytoniowy przerwali funkcjonariusze

14 marca 2016 Autor: sz

2 tysiące paczek papierosów, 16kg tytoniu oraz 21 litrów spirytusu – takie ilości zarekwirowali funkcjonariusze na terenie dwóch firm w Brzeszczach. Nielegalnym interesem zajmowali się 44 i 56-letni mężczyźni.

fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Brzeszczańscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Krakowie zlikwidowali w ubiegły czwartek nielegalny biznes w dwóch firmach na terenie Brzeszcz.

Policjanci i celnicy zajęli się działalnością dwóch przedsiębiorców z Brzeszcz. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, iż 44 i 56-latek przy prowadzonych legalnie firmach trudnili się również nielegalnym handlem wyrobami tytoniowymi.

Funkcjonariusze przeszukali obie firm, w jednej znaleźli blisko 500 paczek papierosów oraz 12,5 kg tytoniu, natomiast w drugiej około 1400 paczek papierosów i 4 kg tytoniu. Poza papierosami i tytoniem, policjanci znaleźli także 21 litrów spirytusu. Wszystkie znalezione wyroby nie posiadały znaków polskiej akcyzy.

Wyroby zostały zabezpieczone i nie trafią już obrotu. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka kara grzywny.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
kmita, 15.03.2016 11:33
Niech się lepiej policja po oświęcimiu rozglądnie dobrze bo tu się zaczyna upłynniać papieroski z innych naprawdę pobliskich terenów bo podobno jak mówią niektórzy fany ten oświęcim można dużo!