BRZESZCZE. Ludzie żyli w strachu. 37-letni agresor już za kratkami

12 marca 2019 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

W połowie lutego policjanci otrzymali zawiadomienie o niepokojącym zachowaniu 37-letniego brzeszczanina, który okazał się sprawcą zakłóceń ładu i porządku publicznego w różnych rejonach Brzeszcz i Jawiszowic. Mężczyzna idąc ulicą krzyczał i groził przypadkowym przechodniom, a także rozbił szybę wystawową jednego ze sklepów. Mieszkaniec Brzeszcz strzelał również kilkumilimetrowymi śrutami z wiatrówki raniąc dwie osoby.

-W chwili zatrzymania 37-latek swoją agresję zaczął wyładowywać na policjantach znieważając ich i naruszając nietykalność. Został jednak szybko obezwładniony. Podczas jego przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet pneumatyczny, dwa kastety, maczetę oraz marihuanę – informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. -Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego policjanci odnaleźli kolejną maczetę zrobioną z ostrza nożyc do cięcia krzewów – dodaje rzeczniczka.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty m.in. uszkodzenia ciała, gróźb karalnych, zniszczenia mienia, posiadania środków odurzających oraz niebezpiecznych przedmiotów , a także znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów.

Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu z wnioskiem o zastosowanie wobec 37-latka środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego, dzięki temu podejrzany trafił do jednego z aresztów śledczych w poniedziałek 25 lutego.

Funkcjonariusze sprawdzają, czy 37-letni mieszkaniec Brzeszcz miał również związek z innymi czynami na szkodę mieszkańców w Gminie Brzeszcze.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy