BRZESZCZE. Po pijaku uciekał przed policyjnym pościgiem. Zatrzymany na czerwonym świetle

24 maja 2016 Autor: sza

Policjanci z brzeszczańskiego komisariatu po krótkim pościgu dopadli nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna wsiadł za kółko mając blisko 2 promile alkoholu.

BRZESZCZE. Po pijaku uciekał przed policyjnym pościgiem. Zatrzymany na czerwonym świetle

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Tuż przed północą policjanci patrolujący rejon ulicy Turystycznej w Brzeszczach zauważyli samochód marki Mazda, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący pojazdem może być „na bani”.

– Funkcjonariusze natychmiast pojechali za pojazdem dając kierowcy sygnały do zatrzymania się. Po chwili kierowca zjechał na pobocze, jednakże gdy zauważył zbliżających się policjantów dodał gazu i ponownie zaczął uciekać – opisuje przebieg zdarzenia Małgorzata Jurecka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci ruszyli w pościg. Kiedy kierowca zatrzymał się na czerwonym świetle, podbiegli do pojazdu i ujęli podejrzanego. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Jawiszowic. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

– Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,82 promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia Małgorzata Jurecka.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy