BRZESZCZE. Podziękowania dla 18-latki od komendanta Policji i pani burmistrz

06 czerwca 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

W brzeszczańskim magistracie odbyło się wczoraj spotkanie, podczas którego Cecylia Ślusarczyk, burmistrz Brzeszcz, insp. Robert Chowaniec, komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu oraz podinsp. Piotr Grabowski, komendant Komisariatu Policji w Brzeszczach podziękowali 18-letniej mieszkance Brzeszcz, uczennicy oświęcimskiego "Chemika", za wzorową postawę obywatelską. Nastolatka wykazała się wyjątkową spostrzegawczością i rozsądkiem informując Policję o sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu dwójce małych dzieci.

Do zdarzenia doszło w połowie marca. 18-letnia mieszkanka Brzeszcz, jadąc autobusem przez most Piastowski na Sole, zauważyła dwoje małych dzieci wchodzących na taflę lodu, pokrywającą przybrzeżną część rzeki. Jej reakcja była natychmiastowa - zgłoszenie na Policję.


- Na miejsce został wysłany patrol znajdujący się w rejonie oświęcimskiej starówki. Policjanci błyskawicznie dotarli nad brzeg rzeki, gdzie odnaleźli dzieci. Dziewczynka stała już na brzegu, natomiast jej kilkuletni brat stał na topniejącym lodzie. Chłopiec nie dał rady wejść na brzeg, gdyż skarpa była stroma i śliska. Policjantka trzymając za rękę partnera z patrolu zeszła po skarpie, a następnie drugą ręką chwyciła chłopca i zabrała go z lodu. Kiedy maluch był już bezpieczny policjanci ustalili, że ma 5 lat, a nad brzeg rzeki przyszedł razem z siostrą bez opieki rodziców - opisuje asp. szt Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, podkreślając, że gdyby nie reakcja niezwykle sympatycznej, miłej i skromnej 18-letniej mieszkanki Brzeszcz mogłoby dojść do tragicznego w skutkach zdarzenia.


Sama wyróżniona stwierdziła, że widząc grożące dzieciom niebezpieczeństwo zareagowała odruchowo i nawet przez myśl jej nie przeszło, aby pojechać dalej nie interesując się losem dzieci, które w każdej chwili mogły wpaść w nurt rzeki.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
ami, 06.06.2018 19:33
Brawo dla dziewczyny! Wszyscy bierzmy z niej przykład. Najważniejsze, że dzieciom nic się nie stało i akcja Policji była natychmiastowa. Brawo!!!