BRZESZCZE. Potężne fundusze na budowę kanalizacji i unowocześnienie oczyszczalni

19 października 2016 Autor: raf

Na ponad 23 mln zł opiewa kwota unijnej dotacji pozyskanej przez Gminę Brzeszcze na budowę kanalizacji sanitarnej i modernizację miejscowej oczyszczalni ścieków. Stosowną umowę przedstawiciele brzeszczańskiego samorządu na czele z panią burmistrz podpisali w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Fot. brzeszcze.pl

Fot. brzeszcze.pl

Szóstego października w siedzibie Narodowego Funduszu umowę o dofinansowanie w obecności Ewy Kamieńskiej, dyrektor Departamentu Ochrony Wód NFOŚiGW oraz Michała Filipka, głównego specjalisty w Departamencie Ochrony Wód podpisały: burmistrz Brzeszcz Cecylia Ślusarczyk przy kontrasygnacie skarbnika gminy Renaty Dudziak.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje kompleksową modernizację oczyszczalni ścieków oraz budowę 8,1 km sieci kanalizacji sanitarnej w następujących odcinkach:

 

  • ulica Kościuszki (od ul. Piastowskiej do przejazdu kolejowego oraz od ul. Stefczyka do ul. Leśnej),

  • rejon ulic: Sienkiewicza, Matejki, Parkowej,

  • ulica Górnicza,

  • rejon ulicy Ofiar Oświęcimia (ul. Nosala, Gwarków, Bojowników Ruchu Oporu),

  • ulica Piastowska (od ul. Kościuszki do ul Przedwieśnik oraz ul. św. Idziego),

  • ulica Drobniaka,

  • ulica Daszyńskiego (od ul. Krasickiego do ul. Przecieszyńskiej),

  • ulica Jaśminowa.


- W ramach projektu rozbudowana zostanie także na długości ok. 2 kilometrów kanalizacja deszczowa w rejonie ulic: Górniczej, Piastowskiej i Drobniaka - informuje brzeszczański magistrat.

 

Projekt zakończy się w grudniu 2018 roku. Przewidywany efekt ekologiczny w postaci oczekiwanej lliczby nowych użytkowników sieci kanalizacyjnej, którzy w wyniku realizacji projektu przyłączą się do sieci szacuje się na 940 mieszkańców. Osiągnięcie tego planu ma nastąpić do końca 2019 roku.

Szacunkowy, całkowity koszt inwestycji wynosi blisko 45 mln złotych, z czego 23,2 mln zł stanowi wspomniane na wstępie dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy