BRZESZCZE. Radosław Szot nowym burmistrzem

04 listopada 2018 Autor: red
BRZESZCZE. Radosław Szot nowym burmistrzem
38-letni Radosław Szot z KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Brzeszcze będzie nowym burmistrzem Brzeszcz. W drugiej turze zdecydowanie pokonał Roberta Adamczyka z KWW Razem dla Gminy Brzeszcze.

Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, na Szota głosy oddało 4587 mieszkańców. Jego rywal cieszył się zaufaniem 3029 głosujących.

Nowy burmistrz to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci – Hani i Antka. Radny Rady Miejskiej w Brzeszczach w latach 2006-2014. Zatrudniony w Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach na stanowisku Starszy inspektor pracy. Rodowity mieszkaniec Gminy Brzeszcze. Społecznik, Członek Zarządu Stowarzyszenia na rzecz Gminy Brzeszcze “BRZOST”. Zapalony miłośnik i kibic futbolu, pasjonat lokalnej historii.„Dzięki Państwa sugestiom już teraz wskazałem również mojego kandydata na Zastępcę Burmistrza – Pana Łukasza Kobielusza, ponieważ uważam, że jest to uczciwe wobec Wyborców.


Jako Burmistrz Brzeszcz postaram się odbudować zaufanie w relacjach z Mieszkańcami i Pracownikami, by nie powtórzyły się sytuacje, ujawniające brak szacunku, współpracy i lojalności.


Niestety, nie jestem w stanie sprostować wielu nieprawdziwych plotek, które mnie dotyczą, jak na przykład temat obsadzania stanowisk w urzędzie i w jednostkach organizacyjnych oraz sterowania z „tylnego siedzenia”. Są one preparowanymi kłamstwami, które mają za zadanie obniżenie Państwa poparcia dla mojej kandydatury. Autorom tych pomówień przesyłam dla przemyślenia tekst Marka Twaina: „Jak kandydowałem na gubernatora”.


W pracy na rzecz rozwoju naszej Gminy chcę zadbać zarówno o niezbędne inwestycje, jak i o rozwój społeczny. Wierzę mocno, że wspólnie możemy tworzyć Gminę Brzeszcze. Pragnę razem z Mieszkańcami Brzeszcz, Jawiszowic, Przecieszyna, Skidzinia, Wilczkowic i Zasola budować lepszą przyszłość, opartą na rozwiązywaniu problemów i wykorzystywaniu potencjałów” - mówił przed drugą turą wyborów Radosław Szot.


Zastępcą nowego burmistrza będzie wspomniany już Łukasz Kobielusz, 38-letni mieszkaniec Jawiszowic. Absolwent Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie na kierunku budownictwo. Odbył także studia podyplomowe w Krakowskiej Szkole Biznesu przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie z zarządzania przedsiębiorstwem. Jest w trakcie zdobywania tytułu MBA (Master of Business) I stopnia. Jest szczęśliwym mężem i ojciec dwójki dzieci.

Łukasz Kobielusz to prywatny przedsiębiorca - posiada bogate doświadczenie w branży budowlanej w zakresie budowy domów jednorodzinnych oraz w branży łączności i telekomunikacji - wykonuje inwestycje celu publicznego z zakresu bezprzewodowej łączności - inwestycje telekomunikacyjne dla jednego z największych w naszym kraju operatorów sieci komórkowej. Prywatnie jest entuzjastą kolarstwa górskiego, pływania, narciarstwa oraz skitouringu.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Jan chryzostom, 05.11.2018 06:41
Dość próżny ten nasz przyszły pan burmistrz, skoro zdążył już sobie wcześniej przygotować takie dumne i triumfalne fotki z słupkiem poparcia....
POświęcimski, 04.11.2018 23:53
Gratulacje !!!! Stop pislandi w Powiecie Oświęcimskim!!! Brawo za odsunięcie od władzy te pisowskie przechrzty ;)))) ..... no i ta zdrajczyni z Brzeszcz nie będzie wice burmistrzem ;)))))
Szacun panie Burmistrzu!
Gratulacje od Po-wskiego Oświęcimia:)
Wszystkiego najlepszego!!!