BRZESZCZE. Rajd pijanego 70-latka zakończył się uszkodzeniem trzech aut

15 grudnia 2020 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Nietypowe zdarzenie miało miejsce w miniony piątek około godziny 17.00 w Brzeszczach. 31-letni mieszkaniec Jawiszowic znajdując się na jednym z parkingów przy ulicy Turystycznej zauważył jak kierowca citroena podczas zawracania uszkodził stojące na parkingu volvo i suzuki. Sprawca kolizji nie zatrzymał się i próbował wyjechać z parkingu.

-Świadek widząc takie zachowanie kierowcy natychmiast podbiegł do kierowcy i uniemożliwił mu ucieczkę, po czym powiadomił Policję – informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci przejęli kierowcę citroena, którym okazał się 70-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze. Starszy mężczyzna był pijany, w wydychanym powietrzu miał 1,84 promila alkoholu. Policjanci ustalili, iż nietrzeźwy kierowca kilkanaście minut wcześniej doprowadził do jeszcze jednej stłuczki.

-Na rondzie u zbiegu ulic Dworcowej z Turystyczną najechał na tył samochodu marki hyundai, którym kierował 63 – letni mieszkaniec Jawiszowic – relacjonuje Małgorzata Jurecka.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

-Na wyróżnienie oraz duże podziękowania zasługuje mieszkaniec Jawiszowic, który poprzez swoją wzorową reakcję, nie dopuścił aby pijany kierowca uniknął odpowiedzialności za swój karygodny czyn – podkreśla Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy