BRZESZCZE. Sprawca napadu na sklep już kratkami

10 października 2018 Autor: adm
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Policjanci z Brzeszcz sukcesem zakończyli poszukiwania sprawcy, który usiłował dokonać rozboju sklepowego przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.

Na wniosek prokuratury, wobec podejrzanego 20-letniego mieszkańca województwa śląskiego, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

- To już drugi sprawca rozboju zatrzymany i aresztowany dzięki wytężonej pracy śledczych z komisariatu w Brzeszczach w ciągu kilku ostatnich dni - podkreśla zasługi swoich kolegów st. asp. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Do usiłowania rozboju doszło 29 września w Jawiszowicach w jednym ze sklepów ogólnospożywczych.

Tuż przed godziną 8 do placówki handlowej wtargnął zamaskowany sprawca. Grożąc ekspedientce nożem, zażądał wydania pieniędzy z kasy sklepowej. Kobieta, zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy, w efekcie czego sprawca zbiegł.

Policjanci przez kilka następnych dni intensywnie pracowali nad ustaleniem jego personaliów. Podjęte działania przyniosły oczekiwany efekt.

- Trop, tak jak w przypadku wcześniejszego rozboju ponownie prowadził na Śląsk, tym razem do 20 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego. Policjanci zatrzymali podejrzanego w miejscu zamieszkania, a podczas przeszukania mieszkania odnaleźli i zabezpieczyli nóż, którym sprawca posłużył się podczas napadu - dodaje Jurecka.

Zebrane w toku postępowania dowody pozwoliły na wystąpienie z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Do wniosku prokuratury przychylił się sąd, więc zatrzymany trafił na trzy miesiące do jednego z aresztów śledczych.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy