BRZESZCZE. Wtargnął do samochodu. Groził nożem

07 października 2013 Autor: plin

Kobieta wracała samochodem do domu. Zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, na czerwonym świetle. - W tym momencie do samochodu wtargnął młody mężczyzna, który zagroził jej nożem i zażądał wydania pieniędzy. Kobieta miała przy sobie kilkaset złotych, które oddała sprawcy, lecz ten zażądał, aby kolejną kwotę wypłaciła z bankomatu... - opisują policjanci. Trwają poszukiwania sprawcy rozboju.

BRZESZCZE. Wtargnął do samochodu. Groził nożem

Policjanci poszukują sprawcy rozboju. Do zdarzenia doszło w sobotę na ul. Ofiar Oświęcimia w Brzeszczach. - Pokrzywdzona, 39-letnia mieszkanka Oświęcimia, wracała samochodem marki Peugeot do domu. Około godziny 18.40 zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. Paliło się czerwone światło. W tym momencie do samochodu wtargnął młody mężczyzna, który zagroził jej nożem i zażądał wydania pieniędzy. Kobieta miała przy sobie kilkaset złotych, które oddała sprawcy, lecz ten zażądał, aby kolejną kwotę wypłaciła z bankomatu - relacjonuje st. asp. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. - W związku z tym, razem ze sprawcą podjechała do bankomatu przy ul. Dworcowej w Jawiszowicach, gdzie wypłaciła pieniądze. Sprawca zabrał gotówkę i zbiegł w kierunku dworca PKP - przekazuje policjantka.

Natychmiast wszczęto poszukiwania napastnika. - Przeprowadzona została penetracja terenu, rozpytano świadków, zabezpieczono i przeanalizowano nagrania z monitoringu - wyliczają stróże prawa. Podają rysopis sprawcy: „Mężczyzna w wieku około 20 - 25 lat, ubrany w czarną lub granatową kurtkę z kapturem nałożonym na głowę. Spod kaptura wystawał daszek czapki koloru szarego. Spodnie niebieskie typu jeans, buty koloru szarego. Ze sobą miał czarny plecak z białymi bądź szarymi pionowymi wstawkami”.

 - Zwracamy się również z prośbą do osób, które były świadkami zdarzenia bądź posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu personaliów sprawcy, o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Komisariatu Policji w Brzeszczach pod numer 33 847 52 80 lub z najbliższą jednostką policji pod numer alarmowy  997 - apelują funkcjonariusze.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

TzW, 10.10.2013 09:49
@a ja czytam: przeczytaj jeszcze raz. weź poprawkę na dowolność twórczą oraz źródło tych jakże zabawnych cytatów. potem się przyczep.
Adolf, 10.10.2013 05:10
Czy to nie było na tych światach na których są kamery? :D
a ja czytam, 09.10.2013 19:38
do TzW ,a któż to popełnił błąd? Te mendy wykastrowane mirabelki!, Czy ten co "ich "zaprosił do te starej be-emki z 1983 roku?" Czytajcie i dopiero piszcie na temat artykułów, a jak nie umiecie czytać do budy jak PSY!!!!!
TzW, 09.10.2013 18:42
jakże mogłem zapomnieć o burakowy wymiarze Infinity... Dopisałbym jeszcze VW Golfa V,IV i III, VW Passata i VW Touarega właśnie obraziłem jakieś 50% polskich kierowców? :)
TzW, 09.10.2013 11:45
<p>Przypomina mi się dyskusja z "Lepsze BMW za 2500 niż infinity na dachu": "slawe: jesteście daremni zazdrość zżera wy nieroby siedzicie w tych blokach jak szczury w kurniku i debilizm piszecie nawet go nie znacie zazdrość zrzera" "anulka: Strasznie ludzie w tym Oswięcimiu zawistni jestecie nie stac was na taki samoch&oacute;d i jest wam żal. Popełnił błąd kt&oacute;rego żałuje, a wy nie macie co robic i wypisujecie głupoty ,przecierz takie bezrobocie w mieście. Zajmnijcie sie lepiej sobą.." no. P.S. Aktualnie BMW już nie jest takim maks burakowozem. Buraki się trochę opierzyły, teraz jest niesamowite parcie na nowe mustangi i Audi. Pomijam garażowych "ekspert&oacute;w" od Hondy Prelude, Alfy 156 i BMW E36. Ale oni nie są burakami z powodu posiadanego modelu tylko z ciągłej potrzeby przyklejania większej ilości plastik&oacute;w i blaszek do samochodu, oraz montowania beznadziejnej jakości za to dużych i mocnych głośnik&oacute;w.</p>
Szczaw i mirabelki, 08.10.2013 12:11
rumburak a kogo zapraszasz? Ja bym się też chętnie przejechał takim heblem, dawno nie miałem okazji jeździć beemką za 2500 zł
zapomniany, 08.10.2013 08:36
kocham takich ludzi jak rumburak ze śmiechu aż się rozplakalem
Szczaw i mirabelki, 08.10.2013 08:21
rumburak co to masz za beemke? pewnie jakąś trójkę z 83 roku od 2 tygodni chodzisz na siłownię i jesteś mafiozo
Szczaw i mirabelki, 08.10.2013 08:20
Polska rządzona przez p.o.
JSC, 07.10.2013 20:24
Dlatego zawsze zamykam sie jak wsiadam do samochodu, to nauczka dla innych
adam, 07.10.2013 19:53
<p>Widział ktos ten napad....jakis monitoring zarejestrował? (...) Zawsze mozna powiedziec..napadli mnie...musiałam wypłacić kase.Oczywiście żartuje i tylko tak ironicznie pisze...ale r&oacute;zne sytuacje sie zdarzaja.Mysle że monitoring trzeba dokładnie przeanalizowac w całych Brzeszczach i okolicach....gdzies ten typ musiał uciec.</p>
rumburak, 07.10.2013 18:39
<p>zapraszam cię skur...... do swojej beemki zobaczę ile ty ... wypłacisz??????</p>
???, 07.10.2013 17:47
złapać i powiesić na rynku bez sądu
No dziwne to, 07.10.2013 16:03
Cosik to mi się widzi podejrzane............ No chyba, że faktycznie kobita się wystraszyła, ale że aż tak?
TzW, 07.10.2013 15:37
Pewnie jakiś feciarz. Współczuję pani,mam nadzieję że policja znajdzie sprawcę. Wspominam także że gdyby broń była ogólnie dostępna to zapewne sprawca by ją miał (chociaż skoro ukradł 600 zł to biedak jakiś totalny) ale napewno byłby świadom że dużo ludzi wokół może także posiadać broń palną. Wtedy,oczywiście Pani mogłaby spkojnie iść do bankomatu i zacząć wzywać pomoc. Przypominam że skuteczny zasięg broni małogabarytowej określany jest na 20-25 m, w wypadku bardzo drogich egzemplarzy wartość może wynosić do 70-80 m. Wystarczy chwila skupienia i zimna krew,nawet powoli biegnąć da się takie dystanse osiągać. [ciach!] od sytuacji w której Pani miałaby broń palną. W wypadku gdyby jakiś socjalista chciał się wypowiedzieć: nie interesuje mnie wasza utopijna wizja świata w której brak narzędzi do dokonywania zbrodni jest równoważny z brakiem zbrodni.
xxx, 07.10.2013 15:01
nikogo nie złapią, żeby poprawić statystyki capną jakiegoś [ciach!] z nabitą lufką xd