BRZEZINKA. Sprawcy czy ofiary? Wystawa w COT

03 grudnia 2018 Autor: red
Fot. UG Oświęcim

Fot. UG Oświęcim

W najbliższą środę 5 grudnia o godz. 12 na terenie wystawowym przy parkingu Centrum Obsługi Turystów odbędzie się wernisaż wystawy „Sprawcy czy ofiary?”.

- Wystawa zorganizowana przez Fundację „Historia Wyklęta” z Wrocławia może się poszczycić Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, a także wsparciem ze strony wójta gminy Oświęcim oraz jego Honorowym Patronatem - mówi Lech Chodacki z Urzędu Gminy Oświęcim.

Pieczę nad merytoryczną stroną wystawy sprawuje Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Wystawa przybliża historię polskiego ruchu oporu. Jednym z jej bohaterów jest rotmistrz Witold Pilecki, który dał się aresztować po to, by zostać uwięzionym w KL Auschwitz i zdać relację o sytuacji Żydów w obozie oraz zorganizować struktury ruchu oporu.


Po części oficjalnej wernisażu przewidziany jest panel dyskusyjny.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy