BRZEZINKA. Honorowe Obywatelstwo Gminy Oświęcim dla śp. Józefa Kozioła

07 września 2018 Autor: red
Fot. Gmina Oświęcim

Fot. Gmina Oświęcim

Dziś w sali remizy OSP w Brzezince podczas uroczystej sesji rady gminy pośmiertnie nadano tytuł Honorowego Obywatela Gminy Oświęcim Józefowi Koziołowi. Człowiekowi, który stojąc przez wiele lat na czele Stowarzyszenia Osób Poszkodowanych przez III Rzeszę na rzecz budowy KL Auschwitz-Birkenau walczył o odszkodowania dla mieszkańców Brzezinki i okolicznych wsi, wypędzonych przez Niemców z rodzinnych stron.

Józef Kozioł był jednym z pomysłodawców i organizatorów Obozowej Drogi Krzyżowej, która rokrocznie odbywa się w listopadzie na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady KL Birkenau. Przez wiele lat przewodniczył radzie parafialnej w Brzezince.

Urodził się w 1934 r. w Dworach. W latach 1998-2002 był radnym, a w kadencji 2002-2006 także wiceprzewodniczącym Rady Gminy Oświęcim. W 2016 roku został uhonorowany tytułem Zasłużony dla Gminy Oświęcim. Zmarł 12 stycznia 2018 roku. Został pochowany na cmentarzu komunalnym w Oświęcimiu.

Honorowymi Obywatelami Gminy Oświęcim są także: św. Jan Paweł II, śp. Zygmunt Kachlik oraz śp. Władysław Bartoszewski.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Debilu Pytanie., 10.09.2018 00:16
Dla takich jak ty,to zdjęcie możemy zrobić ale przy twojej u
ie!
Pytanie, 09.09.2018 11:41
Dlaczego nie zaprosili Starosty? Gdzie sobie zdjęcie zrobi?
Ciekawy, 08.09.2018 20:57
Jak określić osobę, która póki ktoś żyje wypowiada się o kimś fatalnie, a po śmierci tej osoby odpowiada o dobrej współpracy? Wiadomo, że o zmarłych nie mówi się źle. Jedynak przyzwoicie w tym.wypadku byłoby milczeć. Nie wygłaszać pełne nieszczrości laudacje. Uczciwiej wobec pamięci zmarłego byłoby, gdyby mowę wygłosił ktoś inny. Panie Wojcie jest Pan dla mnie żałosny.
Zwoa, 08.09.2018 12:18
Bardzo dobra decyzja