BRZEZINKA. Przebudowa ul. Strażackiej z przeszkodami

12 maja 2018 Autor: red
Fot. UG Oświęcim

Fot. UG Oświęcim

Zakończyła się przebudowa ulicy Strażackiej. Inwestycja kosztowała ponad 1,8 mln zł. Została dofinansowana z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. W trakcie prac wystąpiły niespodziewane problemy.


- Roboty rozpoczęto we wrześniu zeszłego roku, a termin ich ukończenia był przesuwany - mówi Lech Chodacki z Urzędu Gminy Oświęcim, tłumacząc że realizację inwestycji opóźniły obfite deszcze i intensywny napływ wód gruntowych.


Kolejnymi przeszkodami okazały się kolizje z sieciami uzbrojenia terenu, które są w innych miejscach, niż wskazywały je mapy.


- Natrafiono także na poniemiecką drenarkę (rurociąg odprowadzający wody gruntowe z pól) i kanał, którego przeznaczenia nie udało się ustalić. Te „odkrycia” były nie do przewidzenia, bo w ogóle nie widniały na żadnych mapach - podkreśla Chodacki.


W drodze o długości 620 metrów zbudowano kanalizację sanitarną z tłocznią ścieków, kanalizację deszczową i wykonano nową nawierzchnię asfaltobetonową. Tam, gdzie pozwalała na to szerokość jezdni, powstało utwardzone, brukowane pobocze. Na pozostałym odcinku Strażackiej są pobocza z kruszywa. Przebudowane zostały zjazdy i dojścia do posesji.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
, 14.05.2018 09:29
Najkrótszą drogą się chwalą, Szkolna już 2 rok rozkopana, dziury jak na poligonie.
Jaro, 14.05.2018 09:04
Dziękuję za wyjaśnienie, a czemu czasami
Nazywacie Pana wójta Dyzmą?
mieszkaniec gminy, 14.05.2018 08:17
Panie Bartosz ! Nic Panu juz nie pomoże. Powszechnie wiadomo, że nie zna sie Pan na niczym.
dalej szkolna, 14.05.2018 05:55
A szkolna dalej czeka- na Strazackiej dało się zaplanować kompleksowo inwestycje a szkolnej do stanu przed rozkopaniem nie można -wojt i sołtys nia nie jezdzą to im to nie przeszkadza - tylko trochę wyrównać i kapnąć asfaltu nie budowac krawężników bo to głupota i utrudnienie dla mieszkańców i koszt
88, 13.05.2018 14:12
Najpierw idzie brzuch,a za brzuchem dopiero wojt
Szkolna, 13.05.2018 14:10
Proszę się pochwalić jak długo trwa i na kiedy jest planowane zakończenie przebudowy ulicy Szkolnej w Brzezince, bo od pół roku nic się tam nie dzieje a rozpoczęcie roku szkolnego już wkrótce.
Jaro, 13.05.2018 12:02
A ten Pan z przodu z mięśniem piwnym to kto, a czy tam gdzieś się wkręcał Pan Adam S z Brzeźinki? Same pytania.