BRZEZINKA. Uroczyste otwarcie Centrum Obsługi Turystów - ZOBACZ FILM

19 marca 2014 Autor: plin

Zadanie „Budowa głównego parkingu dla zwiedzających b. KL Birkenau wraz infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Męczeństwa Narodów i ul. Czernichowskiej w Brzezince” realizowano w dwóch etapach. W latach 2010-2011, w ramach III etapu OSPR, powstał parking dla autobusów i samochodów osobowych. Koszt - 4 mln zł (w tym 3,45 mln z OSPR). Wczoraj dokonano otwarcia budynku, w którym mieścić się będzie Centrum Obsługi Turystów. Koszt tej inwestycji to ok. 5,44 mln zł (w tym 4,34 mln zł z OSPR). Obiekt może się podobać. Niektórzy z gości zastanawiali się jednak, czy będzie funkcjonalny. W środku raczej nie ma za wiele miejsca.

BRZEZINKA. Uroczyste otwarcie Centrum Obsługi Turystów - ZOBACZ FILM

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
woltek, 22.03.2014 23:27
Rydzoń się nagle pojawił. Dziwne. Bardzo dziwne.
Stach, 20.03.2014 12:02
A co z tego będą mieli z tego centrum mieszkańcy Pław, Harmęż, Babic nie mówiac już o Grojcu czy Porębie i Włosienicy?! Bo Brzezinka to może chodzić na parking i książki wieczorami czytać i na prądzie chociaż zaoszczędzi.
gminniak, 20.03.2014 03:44
gmina dopłaciła prawie 2 miliony zł a jakie są przewidziane zyski? zadłużenie gminy rośnie toteż wójtowa likwiduje kursy autobusowe i podnosi podatki ale za to mamy nowy dworzec PKS!
Polska-tego nie ogarniesz, 19.03.2014 22:09
Odnośnie skrzyżowania to @Jerzy masz rację. Jednak po remoncie drogi Pławy (właściwie to od Brzezinki tylko ul. Pławska)-Harmęże nastąpi czas na budowę montaż kanalizacji w Pławach - właściwie nie wiadomo kiedy, pomiary były robione już za wójta Bibrzyckiego więc zapewne będzie to w następnej kadencji. Ta droga raczej długo nie nacieszy kierowców.
oswiecimianin, 19.03.2014 22:07
Alberta nie było???? SZOK !!!!!!!!!
Hostil, 19.03.2014 21:40
Tak to potrzebne jak koniowi trampki
wykonawca, 19.03.2014 21:20
pełen szacun dla chłopaków z chemobudowy i za ich fachowosc bo każdy kto ma choc trochę pojęcia o budownictwie wie jak trudny jest taki obiekt od strony wykonawczej.brawo
co omi kombinują, 19.03.2014 20:47
Ale jaja, gmina buduje parking dla Muzeum i jeszcze kit wciska ze to dla dobra mieszkańcow Miał rację sportowy minister "DZIKI KRAJ''
oburzony, 19.03.2014 16:39
czy ten materiał był sponsorowany ?
mlody, 19.03.2014 16:13
Kolejna inwestcja w Auschwitz. Cmentarz przeszlosci . Kiedy miasto zacznie inwestować w Oswiecim? W mlodych ludzi i ich rodziny? Działac przeciw rosnącemu bazrobociu i biedzie?
maro, 19.03.2014 16:02
do z gminy: Myślisz, że wybrali by ludzie czerwonego komucha. On się już nachapał w Warszawce - no tak, ale to polityk, oni nigdy nie mają dość.
polish ham, 19.03.2014 15:44
a gów.o ja będe Wójtem !!!
janko muzykant z zamkowej, 19.03.2014 15:43
daremny materiał - lans Pani Wójt !!
Gienio, 19.03.2014 15:23
Pomyślcie coś o wizerunku obozu od strony Pileckiego.
misio, 19.03.2014 15:08
Pani wójt często powtarzała wyraz "obsuga" - co to jest "obsuga"???
@Jerzy, 19.03.2014 15:00
masz rację co do skrzyżowania, ale zmiana organizacji ruchu nie jest korzystna dla obecnych władz przed wyborami, bo to jest dośc niepopula
y temat wśród mieszkańców Brzezinki. A co do drogi Pławy- Harmęże to jest to droga powiatowa, która w tym roku doczeka się w końcu I etapu remontu - przynajmniej są takie plany. A swoją drogą - ta droga jest masakryczna.
heniek, 19.03.2014 14:52
Gdzie te miliony turystów się zmieszczą jak to tylko parę pokoików wielkości M-2? Wydaje sie że najważniejszy dla inwestora był dach!
Jerzy, 19.03.2014 14:34
A co dalej ze skrzyżowaniem ? Turyści wychodzą Birkenau prosto pod samochody . Mozę o tym pomyśleć + drogą Harmęż Centrum św. Maksymiliana to masakra !!! . Dla ludzi i samochodów .
ccc, 19.03.2014 14:21
To jest to!
Leszczu, 19.03.2014 14:04
A i Pan od szaliczków pod szyją się zjawił- tym razem bez szaliczka:(, a po minie Janusza odnoszę wrażenie, że myśli:)
Mieszkaniec, 19.03.2014 13:49
Bubel , ma
otrawsto ,szkoda tych pieniedzy na takie badziewie Zal bierze ze w takiej ciasnocie bedzie musialo sie pomiescic stowarzyszenie WOJTOWEJ czytaj Komitet Wyborczy
z gminy, 19.03.2014 13:48
I mamy nowego kandydata na wójta Gminy Oświęcim - Stanisław Rydzoń.