BULOWICE. Chciał „dać w łapę” za przekroczenie prędkości. Został zatrzymany

11 kwietnia 2019 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

W minioną niedzielę policjanci z oświęcimskiej drogówki patrolowali drogę krajową nr 52 w Bulowicach. Przed godziną 11 funkcjonariusze zatrzymali samochód marki daewoo matiz, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h.

-Policjanci poinformowali kierowcę o popełnionym wykroczeniu i nałożeniu 200 złotowego mandatu karnego. Na powyższy fakt kierowca 58-letni mieszkaniec powiatu bielskiego oświadczył, że przecież „mogą się jakoś dogadać” – relacjonuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Funkcjonariusz poinformował mężczyznę, że tego rodzaju propozycja stanowi przestępstwo i kontynuował dalsze czynności.

-Mężczyzna ponowił propozycję wkładając policjantowi do notatnika służbowego pieniądze w kwocie 150zł, wtedy został natychmiast powiadomiony o tym, że taka próba wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi w celu odstąpienia od dalszych czynności stanowi przestępstwo – dodaje rzeczniczka.

58-letni kierowca został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 10.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy