BULOWICE. Kierowca traktora zanieczyścił jezdnie, stracił dowód rejestracyjny

10 lutego 2020 Autor: zyg
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Kilka dni temu dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kętach patrolowali w Bulowicach ulicę Bielską (DK 52). Tuż po godzinie 12.00 policjanci zauważyli wyjeżdżający z pola rolnego na drogę ciągnik rolniczy ursus. Z kół pojazdu na jezdnię odpadała ziemia.

-Zanieczyszczenie drogi stanowiło wykroczenie, a ponadto stwarzało duże zagrożenie dla innych użytkowników popularnej krajówki, więc dzielnicowi natychmiast ruszyli za traktorem dając sygnały do zatrzymania się – relacjonuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. -Kiedy traktor zjechał na pobocze okazało się, że za jego kierownicą siedzi 32-letni mieszkaniec gminy Kęty – dodaje Jurecka.

Kierujący został poinformowany przez policjantów o popełnionym wykroczeniu. Podczas prowadzonych dalszych czynności policjanci ujawnili, że traktor nie posiada aktualnych badań technicznych, dodatkowo w pojeździe nie działał drogomierz. Urządzenie pokazywało same zera, natomiast z w bazie CEPIK ostatni wpis z stycznia 2018 roku wykazywał, że traktor ma przejechane 1080 km.

-Za popełnione wykroczenie na traktorzystę został nałożony mandat karny, zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu, a także zobowiązano traktorzystę do posprzątania blisko 150 m zanieczyszczonej jezdni. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, polegającego na ingerencji w prawidłowość pomiaru drogomierza, sprawą zajęli się policjanci kryminalni kęckiego komisariatu Policji. Będą oni wyjaśniać okoliczności, w jaki sposób doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialnym – mówi oficer prasowy Małgorzata Jurecka

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy