BULOWICE. Pijany kierowca uderzył w kosz, potem w audi i próbował odjechać

15 maja 2018 Autor: red
BULOWICE. Pijany kierowca uderzył w kosz, potem w audi i próbował odjechać

Mieszkaniec Bulowic zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji na parkingu, po czym przekazał delikwenta policjantom. Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów przy ulicy Bielskiej.

Bulowiczanin siedząc w swoim aucie w pewnej chwili zauważył, że kierowca audi podczas cofania uderzył w kosz do segregacji odpadów, a następnie w zaparkowany inny samochód marki Audi, po czym próbował odjechać.

- Widząc takie zachowanie kierowcy natychmiast pobiegł za pojazdem, otworzył drzwi auta, a następnie wyjął kluczyli ze stacyjki, czym uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu. Po tym fakcie powiadomił Policję - poinformowała asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 43-letni mieszkaniec Bulowic. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,43 promile alkoholu.

Grozi mu do lat 2 pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

- Na wyróżnienie i wielkie podziękowania zasługuje wzorowa postawa mieszkańca Bulowic, który wykazał się odwagą, eliminując nietrzeźwego zza kierownicy. Tym samym mężczyzna nie dopuścił, aby tak pijany kierowca wjechał na bardzo ruchliwą DK nr 52, gdzie mogłoby dość do tragedii - podkreśla Jurecka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy