CHEŁMEK. 81-letnia piesza trafiła do szpitala

13 października 2020 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

We wtorek w godzinach porannych na ulicy Wojska Polskiego w Chełmku doszło do zdarzenia drogowego z udzielam pieszej.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z oświęcimskiej drogówki wynika, iż 22-letni mieszkaniec Chełmka jadąc bmw, potrącił idącą lewą stroną ulicy 81-letnią pieszą. Mieszkanka Chełmka została przetransportowana ambulansem do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

- W tym przypadku kierujący najprawdopodobniej w wyniku opadów deszczu oraz panującego jeszcze zmroku, nie zauważył pieszej idącej prawidłowo, ubranej w ciemną odzież – podkreśla Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Warto zaznaczyć, że podczas opadów deszczu kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Padający deszcz utrudnia widoczność, a nawierzchnia drogi staje się śliska. Piesi natomiast powinni zakładać kamizelki lub elementy odblaskowe.

-Element odblaskowy zwłaszcza na ciemnej odzieży może uratować życie – zaznacza Małgorzata Jurecka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy