CHEŁMEK. 9-latek na rowerze potrącony na pasach

07 września 2013 Autor: plin

Wczoraj ok. godz. 16.40 w Chełmku na ul. Krakowskiej samochód potrącił jadącego na rowerze 9-letniego chłopca. - Policjanci oprócz ustalenia dokładnych okoliczności wypadku, będą również sprawdzać, dlaczego dziecko nie było pod opieką osoby dorosłej – informuje st. asp. Małgorzata Jurecka z KPP Oświęcim.

CHEŁMEK. 9-latek na rowerze potrącony na pasach

Jak wstępnie ustalili policjanci, 49-letni mieszkaniec Czeladzi, kierując samochodem marki Renault Thalia, potrącił przejeżdżającego na rowerze przez przejście dla pieszych 9-letniego chłopca z Chełmka. - W wyniku potrącenia małoletni doznał ogólnych potłuczeń i został na obserwacji w szpitalu. Policjanci oprócz ustalenia dokładnych okoliczności wypadku, będą również sprawdzać, dlaczego dziecko nie było pod opieką osoby dorosłej - informuje st. asp. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. - Przypominamy wszystkim rodzicom, iż dziecko poniżej 10 roku życia na rowerze po jezdni może się poruszać tylko pod opieką osoby dorosłej. Natomiast małoletni powyżej 10 roku życia dopiero wtedy, gdy uzyska kartę rowerową – dodaje policjantka.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
osw, 09.09.2013 12:25
JSC:wg twojej teorii zamiast pilnować dzieci to zgaśmy słońce
DO DOROSŁYCH:, 08.09.2013 17:53
DO DOROSŁYCH: Przez pasy się nie przejeżdża a przeprowadza! TAKIM ZACHOWANIEM UCZYCIE DZIECI! Oddział 7 Przecinanie się kierunków ruchu Art. 26. 3. Kierującemu pojazdem zabrania się: [...] 3) jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.
Mieszkaniec, 08.09.2013 14:37
Jeżeli rodzice mają dzieci, to są za nie odpowiedzialni. Chyba to logiczne. Trzeba zająć się dzieckiem i pojechać z nim na wycieczkę rowerową, a przez przejście dla pieszych rower przeprowadzić.
chełmek, 08.09.2013 12:22
wczoraj też był wypadek w Chełmku. baba potrąciła faceta na pasach bo się zagapiła na policjantów którzy udzielali pomocy staruszkowi, Policja ino usłyszała trzask i jak facet przelatuje nad samochodem obok nich.
JSC, 08.09.2013 10:24
Jechałem tamtedy chwile po zdarzeniu, przez słońce ktore strasznie swiecilo nie bylo nic widac co dzieje sie na ulicy, czy ktos stoi przy ulicu jechalem 40 na godzine, pozniej sobie pomyslalem ze moglem byc na miejscu kierowcy.. Szkoda maluszka dobrze ze nic sie nie stalo , a jeszcze tylko dodam ze nasze dzieci niedlugo same nie beda mogly wyjsc same z domu.. Paranoja juz szukanie winy rodzicow..