CHEŁMEK. Dostali dofinansowanie, obrali kurs na czytanie

08 czerwca 2018 Autor: red
Fot. nadesłane

Fot. nadesłane

Biblioteka Publiczna MOKSiR znalazła się w gronie laureatów programu grantowego „Partnerstwo dla książki”, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt pn „Przystanek Biblioteka – kurs na czytanie” otrzymał dofinansowanie w wysokości 14 550 zł. Działania, zawarte w projekcie chełmeckiej książnicy, realizowane będą do października.


Do programu aplikowało 389 instytucji z całej Polski, z czego 252 otrzymało dofinansowanie.


- Zaplanowaliśmy cykl działań animujących życie kulturalne i rozbudzających potrzebę obcowania z książką. Adresatami interdyscyplinarnych spotkań będą dzieci, młodzież oraz osoby 60+. Program zakłada między innymi stworzenie przez młodzież w przestrzeni Chełmka dwóch „Przystanków - bibliotek”. Budowaniu obiektów towarzyszyć będą warsztaty. Innowacyjnymi wydarzeniami będą mecze towarzyskie "Bibliotekarze – Czytelnicy" oraz międzypokoleniowa plenerowa czytelnia Kulminacyjnym punktem będzie pojawienie się zabytkowego autobusu - czytelni, który zabierze mieszkańców w literacką podróż - tłumaczą organizatorzy.


Autorką programu jest Urszula Bialik - ceniona animatorka kultury i czytelnictwa, która od kilku miesięcy kieruje Działem Bibliotek MOKSiR w Chełmku.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy