CHEŁMEK. Dzień Solidarności i Wolności na wzgórzu „Skała”

30 sierpnia 2016 Autor: paw

Już jutro pod Pomnikiem Grunwaldzkim na wzgórzu „Skała” w Chełmku odbędą się lokalne obchody Dnia Solidarności i Wolności. Nawiązuje on do pamiętnego zrywu Polaków w 1980 roku, którego konsekwencją było powstanie NSZZ „Solidarność” i zapoczątkowanie procesu upadku komunizmu. Początek uroczystości o godz. 11.

Fot. Paweł Waligóra

Fot. Paweł Waligóra

- W tym dniu przedstawiciele Gminy Chełmek oraz różnych stowarzyszeń i grup, działających w gminie, złożą kwiaty i uczczą pamięć ludzi, którzy walczyli o wolny kraj. Zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców - zachęca Kamil Szyjka z Urzędu Miejskiego w Chełmku.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
hotin, 31.08.2016 19:42
Mam pytanie. Czy KODowcy też tam byli?