CHEŁMEK. Góra pieniędzy na nowe drogi

15 maja 2018 Autor: red
Fot. UM Chełmek

Fot. UM Chełmek

Za ponad 6,2 mln zł na terenie Strefy Przemysłowej powstaną nowe drogi. Projekt zostanie dofinansowany ze środków unijnych w wysokości 4,3 mln zł. Przewidziane do budowy trakty będą miały łącznie ponad 1,43 km długości.

- Nowe drogi pozwolą połączyć naszą Strefę Przemysłową od północnego-zachodu z ulicą Mickiewicza oraz od strony północnej z ulicą Przemysłową i bezpośrednio z terenem przy stawach - tłumaczy Andrzej Saternus, burmistrz Chełmka, dodając że zaprojektowane odcinki dróg zostaną ze sobą połączone.

W ramach projektu zaplanowano budowę jezdni, chodników, miejsc postojowych, zjazdów, przepustu, sieci oświetlenia ulicznego. Ponadto przebudowę sieci elektroenergetycznej, budowę sieci kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej, przebudowę sieci gazowej i teletechnicznej.

- Odpowiednia infrastruktura drogowa jest niezwykle ważna w przypadku takich stref, ponieważ przyciąga potencjalnych inwestorów, którzy w perspektywie czasu mogą być pracodawcami dla naszych mieszkańców. Z tego też powodu dużo uwagi poświęcamy rozwojowi tego obszaru - dodaje burmistrz Saternus.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy