CHEŁMEK. Harcerze z Betlejemskim Światłem Pokoju dotarli do magistratu

22 grudnia 2016 Autor: raf

W końcu dotarło także do Chełmka. W środowe popołudnie burmistrza Andrzeja Saternusa odwiedzili harcerze, którzy przynieśli ze sobą Betlejemskie Światło Pokoju dla całej Gminy Chełmek.

Fot. UM Chełmek

Fot. UM Chełmek

Wraz z zapaloną świecą na ręce gospodarza gminy przekazali serdeczne życzenia bożonarodzeniowe dla wszystkich mieszkańców.

- Burmistrz Andrzej Saternus odwzajemnił te ciepłe słowa, dziękując harcerzom za przyniesione światełko oraz życzenia - informuje Kamil Szyjka z chełmeckiego magistratu.

W Polsce ta tradycja kultywowana jest 25 lat. Harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich najczęściej na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach, jednak nie zostawiają go tylko u siebie, ale także przekazują dalej, między innymi do Rosji, na Litwę, Białoruś i Ukrainę.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy