CHEŁMEK. Jasełka dla "małej wojowniczki"

01 lutego 2018 Autor: png
W chełmeckim Ośrodku Kultury zorganizowano jasełka dla chorej dziewczynki. Fot. nadesłane

W chełmeckim Ośrodku Kultury zorganizowano jasełka dla chorej dziewczynki. Fot. nadesłane

Sala kinowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku wypełniła się ludźmi dobrej woli. W gościnnych prograch tej placówki zorganizowano charytatywne jasełka z których cały dochód został przeznaczony na leczenie chorej Alicji Majkut z Bierunia.

Na scenie wystąpili m.in gitarzyści uczęszczający na zajęcia MDK Oświęcim. Taniec „Śnieżynek” odtańczyły dziewczynki z klas trzecich, „Jasełka” zagrały przedszkolaki, a kolędy zaśpiewał chórek szkolny. Gimnazjaliści przygotowali projekcję tekstów tradycyjnych kolęd polskich, aby wszyscy zebrani mogli wspólnie kolędować.

Wolontariusze projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” obdarowali uczestników akcji aniołami wykonanymi przez uczniów "jedynki", a najmłodsi wrócili do domów z balonikami. Wszystko to było bardzo istotne, jednak najważniejszy jest fakt, iż na leczenie chorej Alicji udało się zebrać kwotę 4 064,69 złotych. Organizatorami akcji byli: Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku, Fundacja „Iskierka” oraz MOKSiR Chełmek.

Chorej Alicji wciąż można pomagać finansowo. Wystarczy dokonać przelewu na adres: Fundacja ISKIERKA, Warszawa 02-047, A. Pługa1/2, ING Bank Śląski nr konta:66 1050 0099 6781 1000 1000 0661. 1% KRS 0000248546 cel szczegółowy: „Alicja MAJKUT”.

- Alicja to mała „wielka” wojowniczka, ma niespełna roczek i mieszka w Bieruniu. Jest bardzo pogodnym, ciekawym świata dzieckiem. Lekarze w piątym miesiącu życia wykryli u niej guza, który zajmował niemal całą jamę brzuszną. Badania kliniczne wykazały, że jest to nowotwór złośliwy-Neuroblastoma III stopnia. Dziewczynka jest pacjentką oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w GCZD w Katowicach. Alicja, mimo iż jest jeszcze taka malutka, przeszła do tej pory kilkukrotne znieczulenie, biopsję guza, trepanobiopsję szpiku, wszczepienie portu donaczyniowego, szereg badań oraz kilkukrotne przetaczanie krwi i płytek. Obecnie jest po piątym cyklu chemioterapii. Rodzice szukają pomocy wszędzie, gdzie się da w Polsce i za granicą. Jak wiadomo czas odgrywa ogromną rolę. Alusia została zakwalifikowana do operacji w klinice w Tübingen w Niemczech. Potrzebna była suma ok. 86 tys. euro, czyli ok 360 tys. złotych, którą na szczęście udało się zebrać. Jednak oprócz kosztów leczenia, potrzebne są środki na wydatki towarzyszące leczeniu takie jak dojazd i pobyt na miejscu – czytamy na stronie Fundacji „Iskierka”

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy