CHEŁMEK. Kosztem 2,3 mln zł powstanie żłobek dla blisko 50 maluchów

12 czerwca 2018 Autor: red
Fot. UM Chełmek

Fot. UM Chełmek

W chełmeckim magistracie popisano umowę na budowę żłobka przy ulicy Brzozowej. Umowę podpisali burmistrz Chełmka Andrzej Saternus oraz Michał Wrasidło, reprezentujący firmę Emitech, która wygrała przetarg na realizację tego zadania.

Budowa żłobka kosztować będzie prawie 2,3 mln zł. Ma się zakończyć do 12 października.

Jak informuje Kamil Szyjka z chełmeckiego magistratu, Gmina Chełmek jako jedyna w powiecie oświęcimskim i jako jedna z zaledwie 14 gmin otrzymała na ten cel dofinansowanie, w wysokości 978 243 zł, z rządowego programu „Maluch+”.

- Szczegóły odnośnie nowego żłobka, takie jak chociażby terminy naboru, powinny być znane po 15 sierpnia tego roku. Znajdzie w nim miejsce 48 maluchów - dodaje.

- Nasz projekt został wysoko oceniony, dzięki czemu znaleźliśmy się wśród zaledwie 14 gmin, które otrzymały dofinansowanie do budowy tego obiektu. Fakt ten cieszy podwójnie, ponieważ szczególnie ważne jest dla nas umożliwienie młodym rodzicom, szczególnie tym, którzy nie posiadają możliwości własnego zapewnienia opieki nad swoimi pociechami, spokojnego powrotu do pracy - mówił tuż po podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy żłobka burmistrz Andrzej Saternus.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Parkinson, 12.06.2018 17:37
Tak satu
wspiera rodzime firmy( kopalniane z bytomia) . brawo satu