CHEŁMEK. Kradli trakcję kolejową. Wpadli bo przeładowali bagażnik

27 maja 2020 Autor: red
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

W nocy z poniedziałku na wtorek funkcjonariusze patrolujący rejon ulicy Krakowskiej w Chełmku zauważyli opla corsę z wyraźnie przeładowanym bagażnikiem. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej.

Za kierownicą opla siedział 22-letni mieszkaniec pojazdu chrzanowskiego. Młody mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Rok temu zostały cofnięte mu uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych. Dodatkowo pojazd nie posiadał dowodu rejestracyjnego, gdyż nie został dopuszczony do ruchu, z uwagi na zły stan techniczny.

-Policjanci skontrolowali bagażnik pojazdu. Szybko okazało się, że przyczyną jego przeładowania było 66 sztuk metalowych, żebrowanych podkładek kolejowych – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. -Elementy te zostały skradzione z remontowanej trakcji kolejowej – dodaje oficer prasowy.

Z ustaleń policjantów wynika, iż mężczyzna dokonał kradzieży wraz z dwoma znajomymi mieszkającymi w tym samym powiecie. Teraz mężczyźni mogą trafić za kratki na lat 5. Kierowca dodatkowo może trafić do więzienia na 2 lata.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy