CHEŁMEK. Miliony na drogi do Strefy Przemysłowej

11 lipca 2018 Autor: red
Fot. UM Chełmek

Fot. UM Chełmek

Blisko 4,4 mln zł pozyskał chełmecki samorząd na budowę dróg. Nowe odcinki, o łącznej długości blisko 1,5 km, pobiegną od ulicy Mickiewicza do ul. Przemysłowej. Mają ułatwić rozwój miejscowej Strefy Przemysłowej oraz przyciągnąć nowych inwestorów. Całkowity koszt zadania szacuje się na ponad 6,2 mln zł.


Wczoraj burmistrz Chełmka Andrzej Saternus wraz ze skarbnikiem Zofią Kaletą podpisali umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, gwarantującą pozyskanie dotacji na ten cel w wysokości aż 4,38 mln zł. Całość projektu szacowana jest na ponad 6,2 mln złotych.


- Nowe drogi pozwolą połączyć naszą Strefę Przemysłową od północnego-zachodu z ulicą Mickiewicza oraz od strony północnej z ulicą Przemysłową i bezpośrednio z terenem przy stawach. Zaprojektowane odcinki dróg będą ze sobą połączone i łącznie będą drogą dojazdową do Strefy, która stanowić będzie logiczny ciąg drogi gminnej publicznej, dzięki temu dojazd pojazdów do poszczególnych firm znacznie się poprawi oraz otworzy nowe tereny pod inwestycje - tłumaczy burmistrz Chełmka Andrzej Saternus.


W ramach projektu planowana jest budowa jezdni, chodników, miejsc postojowych, zjazdów, przepustu, sieci oświetlenia ulicznego, a także przebudowa sieci elektroenergetycznej, budowa sieci kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej, przebudowa sieci gazowej oraz sieci teletechnicznej.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Do hotin, 13.07.2018 10:08
Jesteś mały maluczki jak ten [ciach!] nie dorosłeś do piety TYM ludziom których wymieniłeś PiSowski nieudaczniku!!!
hotin, 12.07.2018 00:55
I dlatego trzeba było czekać p.Burmistrzu tak długo,aż PiS przejmie władzę.A gdzie był wtedy Marek Sowa ,, ex Marszałek Małopolski" a i poseł PO Janusz Chwieruta.Brawo PiS.Pamietajmy,że w naszym regionie mieliśmy w bród posłów z ramienia Platformy z nazwy tylko ,,Obywatelskiej", ale za to jakich.Mam wymienić-Proszę bardzo! Paweł Graś-1-wszy wieczny cieć Donalda Tuska,Marek Sowa i incognito jego brat-księżulek dla niemieckich mediów,poseł Arkit-przekret wodociągowy.PYTAM-czy na tą drużynę można postawić chociaż jeden grosz?