CHEŁMEK. Napadli na salon gier. Trafili do aresztu na trzy miesiące

24 marca 2016 Autor: sz

Czterech mężczyzn trafiło do aresztu na trzy miesiące po tym, jak napadli na salon gier w Chełmku. Mężczyznom za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

Niespełna dwie doby wystarczyło policjantom na ustalenie i zatrzymanie sprawców napadu w jednym z salonów gier na terenie Chełmka, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż tuż przed godziną 22.00 do salonu weszło trzech sprawców, którzy grożąc przedmiotem przypominającym broń palną, obezwładnili pracownika oraz jednego z klientów, a następnie usiłowali się włamać do automatów do gier i skraść gotówkę. Kasety z pieniędzmi były odpowiednio zabezpieczone, dlatego sprawcom nie udało się skraść gotówki. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia.

Policjanci prowadząc czynności zorientowali się, iż klient, 28-letni mieszkaniec Chełmka, który w czasie zdarzenia znajdował się w salonie, był w zmowie z napastnikami i to właśnie na jego sygnał wtargnęli do lokalu. 28-letni mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze ustalili, iż związek ze sprawą mają jeszcze trzy osoby – 25-letni mieszkaniec Chełmka oraz 17 i 20-letni mieszkańcy powiatu chrzanowskiego. Po trzech godzinach w rękach policji znalazł się już 25-latek, w niedzielny poranek dołączył do zatrzymanych 17-latek, który został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Libiąża. Ostatniego z poszukiwanych policjanci zatrzymali w poniedziałek w Chrzanowie.

Funkcjonariusze w trakcie przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych mężczyzn odnaleźli pistolet, którym posłużyli się podczas rozboju oraz nożyce do cięcia metalu, przy pomocy, których sprawcy chcieli się dostać do kaset z pieniędzmi.

Śledczy wystąpili z wnioskami o areszt dla wszystkich czterech mężczyzn. Do wniosków przychylił się sąd i podejrzani trafili na trzy miesiące do aresztu. Mężczyznom grodzi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
miejscowy, 30.03.2016 08:11
Cały Chełmek! wszyscy mówią o tu dalej nic się nie dzieje! rozboje jak widać papieroski ćmaga i wódeczka z cza
ego rynku idą jak ciepłe bułeczki a tu dalej nic Zapraszamy do nas CBŚ!
BOLO, 24.03.2016 22:02
W Chelmku jest siedem salonow gier w promieniu 1500 m !Gdzie prawo zabrania w poblizu szkol i urzedow! Kto w takim razie wydaje zezwolenia!!! MAFIA???A przy tym sa jeszcze prowadzone inne transakcje !Wiadomo>