CHEŁMEK. Nauczyciele wraz z uczniami świętowali Dzień Edukacji Narodowej - FOTORELACJA

14 października 2016 Autor: sz

„Dzięki uporowi dni, konsekwencji godzin, mrówczej pracowitości sekund i minut (...). Na przekór pesymistom, wbrew katastrofistom, mimo że pomimo wszystko nastał 14 października 2016 r.” - tymi słowami rozpoczęły się gminne uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w Gminie Chełmek.

fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

W sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku odbyły się gminne uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej.

Wydarzenie podzielone było na dwie części. W pierwszej były kwiaty, nagrody i odznaczenia, natomiast druga część to koncert muzyczny.

- Nauczyciel to zawód najważniejszy w życiu każdego narodu, to on kształtuje osobowość, pokazuje wspaniałe wzorce, jest przewodnikiem w wirtualnej wycieczce po lądach i oceanach, przenosi w świat historii, chemii czy fizyki. Bez pracy nauczycieli nie byłoby nas, nie będzie przyszłości Polski, „bo takie będą losy Rzeczpospolitej jakie narodu chowanie” - podkreślił Andrzej Saternus, burmistrz Gminy Chełmek.

W tym roku odznaczenie państwowe otrzymały Magdalena Grygiel oraz Iwona Trybuś z Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 w Chełmku.

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymał Marek Idzik z Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku oraz Małgorzata Borkowska z Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie.

Awanse zawodowe z rąk burmistrza Chełmka Andrzeja Saternusa odebrali: nauczyciel kontraktowy Magdalena Kowaliczek z SZS nr 1 w Chełmku, nauczyciel mianowany Kamila Krawczyk z SZS nr 1 w Chełmku oraz Joanna Jedynak z SZS w Bobrku. Awans zawodowy na nauczyciela dyplomowanego otrzymały Izabela Tołwińska z SZSP nr 2 Chełmku oraz Małgorzata Gołowieszko z SZS w Bobrku.

Nagrody z rąk Andrzeja Saternusa odebrali także uczniowie. Z Chełmka: Jakub Jewak, Anna Maca, Patryk Twardy, Aurelia Foltyn, Kamil Mańkut, Karol Kapusta, Marcel Mazgaj, Julia Nowak, Julia Niemczyk, Antonina Syska, Marcin Banasiuk, Marcelina Wilczak, Aleksandra Konik, Pola Chylaszek, Maria Kalemba, Paulina Plata, Julia Kulikowska, Julia Urzędowska, Patrycja Markiewicz. Z Gorzowa Paulina Mocek, Ewa Dybał, Jakub Śniadek oraz z Bobrku Michał Wilczak, Maciej Skucha

Wyróżnienia burmistrza otrzymali: Anna Fornal, Urszula Kania i Aldona Krawczyk z SZS-P nr 2 w Chełmku, Agnieszka Kolasa z SZS w Bobrku, Wioletta Glandys i Renata Dębska-Konik z SZS nr 1 w Chełmku oraz Anna Droździewicz z SZS w Gorzowie.

Pracę nauczycieli można porównać do siewcy, który sieje ziarno. Nie wie, jaki wyda plon. Jeśli ziarno jest dobre i padnie na podatną glebę wyda plon stokrotny. Siewcą jest nauczyciel, ziarnem wiedza i dawany młodym przykład, a plonem dobrze wykształceni młodzi ludzie – usłyszeli nagrodzeni przez otrzymaniem wyróżnień.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy