CHEŁMEK. Obiekt służący seniorom zostanie odnowiony

11 maja 2018 Autor: red
Fot. UM Chełmek

Fot. UM Chełmek

Dom Seniora w Chełmku czeka gruntowny remont. Za ponad milion złotych obiekt zostanie przebudowany i na nowo zagospodarowany z myślą o starszych mieszkańcach gminy.

To jeden z najbardziej znanych obiektów w Chełmku. Mieści się w nim kilka miejscowych organizacji. Po remoncie odzyska dawny blask.


Inwestycja jest jednym z elementów Gminnego Programu Rewitalizacji. Zadanie otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 630 tys. zł ze środków unijnych.


- Dom Seniora to budynek pierwszego dyrektora fabryki Bata, który w tym obiekcie kiedyś mieszkał. Różne były jego losy, natomiast dzisiaj od wielu lat funkcjonuje jako obiekt, który udostępniamy dla organizacji i stowarzyszeń, takich jak Uniwersytet Trzeciego Wieku, PTTK, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jest pięknie otoczony drzewami, także w ramach zadania również ta przestrzeń zostanie uporządkowana, aby odwiedzający mogli spędzić czas wewnątrz i na zewnątrz budynku - mówi burmistrz Chełmka Andrzej Saternus.


- W projekcie postanowiliśmy skupić się na jego oryginalnej strukturze i kolorystyce, aby mógł idealnie wkomponować się w klimat pozostałych okolicznych budynków. Wierzę, że wyremontowany obiekt, który zmieni swoje oblicze na zewnątrz i wewnątrz, doskonale przypadnie do gustu seniorom, którzy najchętniej korzystają z tego budynku - dodaje Saternus.


Po remoncie, zgodnie z założeniem, ma to być miejsce spotkań dla osób starszych, gdzie można porozmawiać, poczytać, obejrzeć telewizję, spędzić czas z sąsiadami. Planowana jest realizacja warsztatów/kursów, spotkania z ciekawymi osobami, autorami książek, podróżnikami. Obecny będzie animator czasu wolnego, który przygotuje ofertę warsztatową dla osób starszych, w oparciu o diagnozę ich potrzeb i zainteresowań.


Jednym z celów zadania jest włączenie seniorów w życie społeczne, połączone z integracją międzypokoleniową, w tym np. zaangażowanie emerytów do korepetycji dla potrzebujących dzieci. Planowana jest także współpraca lokalnymi zespołami i twórcami regionalnymi.


Niewątpliwym atutem budynku jest także jego lokalizacja. Obiekt mieści się blisko takich miejsc, jak Park Rodzinny, plac zabaw czy korty tenisowe.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy