CHEŁMEK. "Piasek" i inne atrakcje. Od piątku do niedzieli będzie się działo

16 maja 2018 Autor: red
CHEŁMEK. "Piasek" i inne atrakcje. Od piątku do niedzieli będzie się działo

Tegoroczne Dni Chełmka ruszają już w najbliższy piątek. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.


Dni Chełmka rozpoczną się 18 maja wernisażem wystawy Jerzego Talika „Rysunki z mojej szuflady...” oraz koncertem Matta Elliota w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Zakończą się w niedzielny wieczór występem jednego z najbardziej znanych i lubianych artystów rodzimej sceny muzycznej, czyli Andrzeja „Piaska” Piasecznego.


- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania Dni Chełmka. Życzę, aby był to czas odpoczynku, dobrej zabawy i przede wszystkim spędzenia czasu w gronie najbliższych” - mówi burmistrz Chełmka Andrzej Saternus.

PROGRAM DNI CHEŁMKA 2018


18 MAJA (PIĄTEK)


19.00 Wernisaż wystawy Jerzego Talika - „Rysunki z mojej szuflady...” - Galeria Epicentrum MOKSiR, pl. Kilińskiego3 Chełmek.


20.00 Koncert Matta Elliota – brytyjskiego muzyka zwanego mrocznym bardem z Bristolu,sala kinowo-widowiskowa MOKSiR pl. Kilińskiego 3, wstęp za okazaniem wejściówek.


19 MAJA (SOBOTA)


7.00 Gminne zawody wędkarskie - dorośli, Stawy w Chełmku.


9.00 – 11.00 „BABY TENIS” - gry i konkurencje sprawnościowe na wesoło. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku: 4- 6 lat Miejsce: Centrum Sportowe w Chełmku ul. Krakowska 22.


9.00 – Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego – tenis open kategoria mężczyźni, korty tenisowe MOKSiR w Chełmku ul. Brzozowa.


10.00 - 13.00 „SWAP” pierwsza w Chełmku akcja wymiany rzeczy niepotrzebnych, a przydatnych innym. Zasady na www.moksir.chelmek.pl, Plac Reprezentacyjny ul. Brzozowa.


11.00 - Pokaz sprawności bojowej jednostki OSP w Chełmku, obrzeża Parku Rodzinnego w Chełmku.


11.30 – 12.30 „Kreatywne zabawy, które pokocha Twoje dziecko...” – rodzinne warsztaty sportowe. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku: 7- 10 lat Centrum Sportowe w Chełmku, ul. Krakowska 22.


13.00 – 15.00 Turniej Młodzików w Tenisie Ziemnym w kategorii:11-12 lat /13-14 lat, Centrum Sportowe w Chełmku, ul. Krakowska 22.


15.30 – 18.00 Turniej Kadetów w Tenisie Ziemnym w kategorii:15-16 lat /17-18 lat, Centrum Sportowe w Chełmku, ul. Krakowska 22.


15.30 „Morza szum ptaków śpiew...” - prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży z terenu gminy, Park Rodzinny w Chełmku.


17.00 Spotkanie piłkarskie KS Chełmek – WKS Tempo Białka, Centrum Sportowe w Chełmku, ul. Krakowska 22.


18.30 – 20.00 „Strongman Chełmek ' 2018” – czyli arena zmagań chełmeckich siłaczy, Centrum Sportowe w Chełmku, ul. Krakowska 22.


19.00 Pokaz walk w wykonaniu oświęcimskiej szkoły „Krav Maga”, Park Rodzinny w Chełmku.


19.30 „Blok rozrywkowy” prezentacja grupy kabaretowej studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chełmku, Park Rodzinny w Chełmku.


20.30 – 24.00 „Pod chełmeckim niebem” – zabawa taneczna w rytmach zespołu M&M, Park Rodzinny w Chełmku.


20 MAJA (NIEDZIELA)


8.00 Dziecięce zawody wędkarskie na Stawach w Chełmku.


9.00 Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego – tenis open kategoria kobiety, korty tenisowe MOKSiR w Chełmku ul. Brzozowa.


10.00 Rowerowy Rajd Bibliotekarzy, start i zakończenie rajdu w Parku Rodzinnym.


14.00-19.00 Plenerowa wystawa twórczości członków RSTK w Chełmku, Park Rodzinny w Chełmku.


15.00 Plenerowe działania plastyczne z fundacją Otwartego Serca w Parku Rodzinnym w Chełmku.


16.00-19.00 „Zabawy, animacje i różne wariacje” blok interaktywnych zajęć dla dzieci prowadzonych przez panią Klaun Dyzię, Park Rodzinny w Chełmku.


18.00 „TERAPOLKA i przyjaciele” koncert rockowy zespołów, Park Rodzinny w Chełmku.


21.00 Koncert gwiazdy Dni Chełmka – Andrzeja „Piaska” Piasecznego, scena w Parku Rodzinnym w Chełmku.


Imprezy towarzyszące:


* wesołe miasteczko, stoiska handlowe,
* pokazy jazdy konnej amazonek z ośrodka „Ikarion”
* lokalna Grupa Działania „Dolina Soły”
* plenerowa prezentacja dorobku artystycznego Fundacji im. Brata Alberta, Środowiskowego Domu Samopomocy
* harcerski biwak.


Organizatorzy:
Burmistrz Chełmka, Rada Miejska, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy